Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemi dolgozatokhoz,...

Az egyetemi dolgozatokhoz, beadandókhoz elég a LibreOffice?

Figyelt kérdés
Vagy az OpenOffice. Vagy inkább szerezzem be a Microsoft Office-t?

2013. júl. 1. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi M.O.-val csináljuk, mert az az elterjedt, de az O.O. is hasonlókat tud, szóval szerintem mind1, nem hallottam még ennyire nagy megkötéseket.
2013. júl. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Silber ***** válasza:

Elviekben mindkettő jó, az OO nagyrészt le is fedi a MO képességeit. Mindaddig megfelelő, amíg nem kell elektronikusan dokumentumokat cserélgetni, hanem mondjuk csak kinyomtatott példányt leadni.

Az OO és a MO nem szokták szeretni egymás formázásait, gyakoriak az elsúcszások, idegesítő hibák. És mivel az egyetemeken leginkább MS-t használnak, így érdemesebb azt beszerezni.


P.S.: A mai technológiával 0 Ft-ra is ki tudod hozni.

2013. júl. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekünk jó volt a openoffice is, igaz, én inkább letöltöttem a microsoft office-t, azt jobban szeretem.

Ha doc-ban küldöd akkor biztos jó lesz, elcsúszni se nagyon szokott, meg csak megértik úgy is.

Docx-et ne küldj soha, nekünk egy tanár a pdf-el se tudott mit kezdeni, pedig az legalább biztos úgy néz ki, ahogy én gondolom.

2013. júl. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amíg csak ki kell nyomtatni, jó az OpenOffice. Viszont ha mailben kell elküldeni, akkor érdemesebb .odt formátumban elmenteni (az Open Office "saját" kiterjesztése), aztán azt átkonvertálni .doc vagy .pdf fájlba (akár neten is meg lehet ezt oldani, azt hiszem, freefileconverter.com az oldal címe, ahova csak feltöltöd a fájlt, megadod, milyen kiterjesztés kell neked és letöltöd; de vannak letölthető programok is erre).

Nem javaslom, hogy .odt-ben küldd el, mert lehet, hogy a tanárnak nincs OpenOffice és akkor nem tudja megnyitni (azt hiszem, a Word nem nyitja meg), ha meg el is mented .doc-ként, elcsúszhat, főleg ha táblázatok is vannak benne.

Tudom, nem a legkényelmesebb megoldás, de olcsóbb, mint több ezerért beszerezni a Word-ot (esetleg, ha letöltöd a programot valahonnan).

A pdf viszont tuti, az nem csúszik el:)

2013. júl. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem, hogy a pdf a tuti, csak aztán a szakirányvezető visszaírt, hogy bocs, de ő ezt nem tudja megnyitni.

Kb. mint amikor a mathcad-et tanító 80 éves kalapos professzor a táblán mindent tökéletesen levezetett, de nem tudta bekapcsolni a gépet és összevissza tologatta az egeret.

Na most neki esetleg fent van valami 95-ös word, ahhoz a doc megfelel.

Az openoffice is tud kompatibilitási módot, próbáld úgy szerkeszteni, hogy ha nem is épp ott lesz a sortörés, akkor se legyen ronda.

De legegyszerűbb torrent => office.

2013. júl. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Amúgy OpenOffice-ban és LibreOffice-ban is el lehet menteni a .doc kiterjesztéssel és pdf-fel is, nem kell konvertálni. Sőt... a Libre Office 4-gyel talán mert .docx-ben is.
2013. júl. 3. 11:11
 7/7 FeeroP válasza:
Szia! Én a libreoffice 4.0-át használom, és abban van olyan mentési lehetősg, hogy ms world 97-2003-ba el tudod menteni, és az ms office gond nélkül felismeri. Ezt amentést nem fogja jó szívvel ajánlani :), de nyugodtan mensd el úgy. Maga a szövegszerkeztő rész is nekem úgy tűnnik, hogy ugyan az.
2013. aug. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!