Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » LEHETSÉGES-E?! Hogy az idén...

LEHETSÉGES-E?! Hogy az idén az állam által alig támogatott szakokon (pl közgáz, jog) iszonyúan megnő az önköltséges helyeken a ponthatár? Itt minimum 40pontra gondolok.

Figyelt kérdés
2013. júl. 3. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, mivel államilag finanszírozotton nagyon magas a ponthatár. Valahogy fel kell tölteniük a helyeket. Bár ez is nagyban függ attól. hogy akik önköltségesre jelentkeztek azoknak mennyi pontjuk van. Vagyis minden teljesen kiszámíthatatlan.

(Én már láttam egy más jellegű szakon 100 pontos emelkedést is szóval az a biztos, amikor már látod, hogy felvettek)

2013. júl. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, de 300 körül lenne korrekt (ugye 240 a minimum)
2013. júl. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat! Az ELTE-n 350 volt tavaly.
2013. júl. 4. 20:08
 4/7 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, mert lényegesen kevesebben jelentkeztek a magas előzetes ponthatár(460 pont) miatt államira, így sokan bejelölhették a biztonság kedvéért az önköltséges képzést is. Nézd meg a felvi.hu-n, hogy hányan jelentkeztek idén a szakodra, abból tudsz következtetést levonni.

Én amúgy mesterre jelentkeztem (közgáz) (önköltségesre) is, de ott meg az a gond, hogy nagyon magas a minimum kapacitás 20< és nagyon kevesen jelentkeztek fizetősre. Így fennáll annak a veszélye, hogy be sem indulnak ezek a szakok, bár remélem nem így lesz.

2013. júl. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem már a felvit 320 emberrel idén kevesebben jelentkeztek mint tavaly
2013. júl. 5. 00:40
 6/7 anonim ***** válasza:
De ha belegondolsz fizetősre kik jelentkeznek? Akik megtehetik, vagy akik mindenképpen azt a szakot akarják tanulni és esetleg pár ponttal lecsúsznának az állami helyről.
2013. júl. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ, azért még reménykedem,hogy nem lesz 440 a költségtérírtéses ponthatár:D
2013. júl. 7. 00:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!