Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus gazdinfóra járók,...

Corvinus gazdinfóra járók, mennyire lehet ezen a szakon gazdasági dolgokat tanulni, mennyire "nyomja el" az informatikai rész?

Figyelt kérdés
Fel tudom majd venni úgy a tárgyakat, hogy esetleg valamelyik gazdasági mesterszakra menjek tovább? Azt olvastam, hogy Szegeden ez a szak nagyon infós, de egy gazdasági egyetemen is így van ez?

2013. júl. 4. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is nézegettem ezt, de nem nagyon lehet más MSc-re menni vele csak tovább folytatni a gazdinfot. Szóval szerintem ha ezt tanulod, akkor MSc-re is maradsz ezen...
2013. júl. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk (DUF) ezek a gazdinfós tárgyak:

Lineáris algebra, analízis, valószínűségszámítás, statisztika, gazdaságstatisztika, számítástudomány alapjai, operációkutatás, közgazdaságtan, vállalkozástan, menedzsment, pénzügyi ismeretek, jogi ismeretek, döntéselmélet, döntési módszertan, számítógép architektúrák, számítógép hálózatok, kommunikációs rendszer, operációs rendszerek, hálózati operációs rendszerek, programozáselmélet, programozási nyelvek, szoftverfejlesztési technológiák, adatbáziskezelés, rendszerelemzés alapjai, IR-architektúrák, információrendszerek fejlesztése, rendszerfejlesztési eszközök, IR-ek minőségbiztosítása, integrált vállalatirányítási rendszerek, döntéstámogató rendszerek, differenciált szakmai

ismeretek...

Amint látod, alig van gazdasági jellegű tárgy.

2013. júl. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia. Corvinusra járok, nem gazdinfora, de egy másik gazdasági szakra.

[link]

Itt megtalálhatóak az operatív tantervek, megnézheted milyen tárgyakat tanulnak a gazdinfosok. Én úgy látom fele infos, fele gazdaságibb. De a gazdinfos ismerőseim között nem mindenki viszi túlzásba a tanulást,mégis megvannak nekik a dolgok. Mondjuk nem mindenből jelesek az tuti. Arra a kérdésedre, hogy át lehet e menni más gazdasági mesterszakra nem találtam még információt. De majd kutakodok.

2013. júl. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz, utolsó, akkor ha megtudsz valamit, írj, előre is köszi!
2013. júl. 5. 22:02
 5/5 A kérdező kommentje:
Van a HÖK-nek egy oldala, ahol kérdésekre válaszolnak, ott egy hasonló felvetésre azt írták, nagyon gyakori, hogy gazdinfósok gazdasági mesterszakra mennek, csak be kell adni a kreditelismerési eljárást (és előtte ügyesen kell felvenni a tárgyakat). De ha valakinek más tapasztalata van, cáfoljon meg!
2013. júl. 7. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!