Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egyetemre járni? Egy...

Milyen egyetemre járni? Egy nap hány óra van? Nagyon nehéz? Mikor kezdődik a tanév? A bejutáshoz milyen nyelvvizsga szükséges? Felvesznek olyanokat akinek középiskolába 3-4-es volt az átlaga?

Figyelt kérdés

2013. júl. 19. 01:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1: jó

2: változó

3: relatív

4: Nekem szept. közepe

5: Még nem szükséges, tudtommal

6: Legalább két érettségit írj meg jól, és akkor duplázással sima lehet az ügy

2013. júl. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemre járni jó.

Egy héten kb 15 másfél órás előadás/gyakorlat van.

A tanév szeptember közepén kezdődik.

A bejutáshoz nem feltétlenül kell nyelvvizsga. Van olyan hely, ahová felvesznek közepes tanulókat is, ha más nem költségtérítésesre.

2013. júl. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%
Akinek hármasai vannak, inkább főiskolára jelentkezzen
2013. júl. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

Azért elég kemény egy egyetem.

Nem is való mindenkinek

2013. júl. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Én tudok olyat, aki egyik nap este nyolctól reggel nyolcig állítólag ott volt, de lehet, hogy a könyvtárban csinált valami beadandót, én nem tudom
2013. júl. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5.vagyok, mintha úgy lettek volna az órái, hogy csak egy nap kellett bejárni, lehet, hogy csak azért este 8-tól reggel 8-ig, v vmit rosszul mondott:D
2013. júl. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

1,én szeretek :)

2, szakfüggő és napfüggő. Én van hogy reggel 8tól este 6ig ott ülök, de van hogy csak 2 órám van egy nap (azaz 2x1m5 óra)

3, szakfüggő. Vannak könnyebb szakok (mondjuk ezekkel később nem biztos, hogy jól jársz) meg nehezek. Pl más egy orvosi meg egy pl szociális munka. (azt sem nézem le a félreértés elkerülése végett, de tény, hogy nem ugyanannyi tanulás kell hozzá. jah nem ezekre a szakokra járok csak példa volt.)

4, szeptember felénél és tart július közepéig (mármint a vizsgaidőszak)

5, szerintem ez is szakfüggő

6, szakfüggő. Nálunk 440es ponthatár mellett nem igazán fért bele olyan aki 3-4es átlagú, de ahol alacsonyabb a ponthatár 300 körül, oda szerintem felveszik.

2013. júl. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

1. én szeretek, sokkal jobb, mint a középiskola

2. szakfüggő, nekem egy nap átlagosan 3 órám van, ami 3x 1,5 órát jelent, de nem egyenletes az elosztás.

3. az elején nehéz volt, most már belerázódtam

4. elég egyetemfüggő. Nálunk kb. szept. 10-15 között szokott.

5. bejutáshoz nem kell nyelvvizsga, a BA diplomához viszont kell a középfok.

6. szerintem ha jól sikerül az érettségi, akkor fel, de ez is attól függ, hogy hova akarsz menni.

2013. júl. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2013. júl. 20. 07:15
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretek egyetemre járni, szabadabb mint a középiskola, és érdekesebb is, mert az ember azt tanulja ami őt valóban érdekli (optimálisabb esetben), és nem "kényszertanulás" mint középsuliban. Nekünk általában 8-9kor kezdődnek az előadások, egy óra 1.5 óra, és olyan du. 4-5ig bent ülünk, de előfordult már olyan félév is h egy szemináriumot este 6ra tettek be, ami fél8ig tartott. A tanév nekünk szeptember közepétől kezdődik. Fizetősre pedig felvesznek olyat is aki középsuliban 3-4es volt, államira már nem hiszem, bár szakfüggő. Én jogra járok, és a gyengébb tanulók sorra buknak ki.
2013. júl. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!