Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van különbség főiskolán,...

Van különbség főiskolán, illetve szakközépiskolában tanított OKJ között?

Figyelt kérdés

2013. júl. 28. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Ami főiskolán van OKJ, az általában felsőfokú

oklvelet ad.

Szakközépben inkább a középfokúak vannak

2013. júl. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az OKJ képzések között is vannak eltérések, amit az mutat meg, hogy az elvégzett szakma OKJ-s száma milyen számokkal kezdődik. Főiskolán az OKJ száma 55-el kezdődik, ez a legmagasabb szintű OKJ.
2013. júl. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm segítségetek! :)
2013. júl. 28. 22:26
 4/9 anonim ***** válasza:
12%

az fsz-nek akkor van értelme, ha ott maradsz a főiskolán tanulni, különben semmi értéke

a szakközépben tanított OKJ értéke sokkal nagyobb, azzal mész is valamire, ami lehet közép vagy felsőfokú a képzés idejétől függően

2013. júl. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez nem igaz! A felsőoktatásban tanított OKJ-nak van a legnagyobb értéke az összes OKJ közül, hiszen az már a középiskolai OKJ és a diplomás képzések keveréke és inkább már az egyetemi végzettséghez húz. Ha megcsinálsz egy fszt, akkor nagyobb esélyed lesz azzal szemben, aki csak egy középiskolába tanulta az OKJ-t. Tehát nem csak akkor van értéke, ha utána ott maradsz a fősulin, sőt akkor semmi értelme megcsinálnod, mert akkor inkább menj Bsc-re egyből. Fsz-t akkor érdemes megcsinálni, ha nem annyira fontos neked, hogy diplomád legyen vagy nem akarsz 4 évet rászánni csak 2-t.
2013. júl. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
az fsz-nek közel nincs akkora értéke, mint a bsc-nek, nálunk a tanárok pl le is nézik azokat, akik fsz-re járnak, van nem egy olyan közeli ismerősöm, aki már megbánta ezerszer, hogy fsz-re ment
2013. júl. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, ebben igazad van, én is megbántam, hogy nem Bsc-vel kezdtem, de most megyek arra, viszont annak ellenére, hogy rohadt nehéz volt elvégezni örülök, hogy egyetemen végeztem nem pedig egy középiskolában maradtam OKJ-n. Nálunk csak 2 tanár volt olyan, hogy lenézte az fsz-eseket, a többi normális volt.

Azonban nem értem, hogy jön ide a Bsc? A kérdező a szakközépiskolában és a főiskolán tanított OKJ közötti különbséget kérdezi, ami más néven felsőfokú szakképzés, 2013-tól pedig felsőoktatási szakképzés.

Nyilván az fsz-nek egy Bsc-s szaknál jóval kisebb az értéke, hiszen a Bsc végén diplomát adnak, fsz végén pedig csak a legmagasabb szintű OKJ-s bizonyítványt. Viszont hidd el, hogy az fsznek több értéke van, mint egy szakközépiskolában tanult OKJ-nak. Ha nem hiszed, akkor nézz utána és rájössz, hogy nem véletlenül már csak felsőoktatási intézmények tarthatják a képzést!

2013. júl. 29. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Több középiskolában is vannak emelt szintű okj-s képzések. Persze nyilvánvaló, hogy a egyetemek képzése többet ér egy középiskolás okj-nál.
2013. júl. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mivel én fsz-en tanultam, szerintem jobban tudom, hogy 360 órás kötelező szakmai gyakorlatra jártam (12 hetes volt, mint az alapképzéseseknél) és csak akkor fogadták el a gyakorlatot, ha a szakhoz kapcsolódó volt.

Egyébként a húgommal mindketten hasonló kategóriájú, gazdasági OKJ-t tanultunk, én egyetemen fsz-t, ő szakközépiskolában gazdasági ügyintéző szakot. Én kaptam fizetést a gyakorlatért (ugyanis kötelező a minimálbér x%-át megadni annak a gyakornoknak, aki a felsőoktatásban tanul), ő viszont nem kapott semmit, mert rá nem vonatkozik ez a fizetésről szóló törvény. Ráadásul míg ő a gyakorlati helyén csak iratokat rendezett, mert komolyabb feladatokat nem mertek rábízni mivel "csak OKJ-s", én sokkal szabadabb kezet kaptam, minden munkát megismertem, ami egy irodában felmerülhet.

2013. júl. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!