Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Volt joga ehhez a tanárnak?

Volt joga ehhez a tanárnak?

Figyelt kérdés

Harmadéves főiskolás vagyok. Ma ZH-ztam volna az egyik tárgyból. Minden órán ott voltam eddig, kivéve egyet. Egyetlen katalógus volt, pont akkor, amikor nem voltam, amúgy nem tartott katalógust a tanár.

ZH előtt felolvasta a névsort és aki nem volt beírva arra az egyetlen katalógusra, az nem irhatta meg a ZH-t és nem is engedi hogy tovább járjon órára, tehát ergo megbukott az illető.

Én minden órán ott voltam, csak pont azon az egyen nem, amin tartotta a katalógust. Nem valami csip-csup ügy miatt nem voltam ott, hanem h1n1 gyanúval feküdtem a kórházban a halálomon voltam, (szerencsére nem voltam az csak egy vírus nagyon durván elbánt velem+allergia sokk stb) de nem érdekelte a tanárt meg se hallgatott, elküldött. Most ez hogy fog kinézni az indexembe?? Nem is tehetek semmiről :( volt joga ehhez? Mit csináljak? :(


2009. okt. 29. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Így egyáltalán nem!
2009. okt. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vittél neki igazolást?Ha nem vidd be,ha ez sem hatja meg,menj a rektorhoz,hát csessze már meg,milyen dolog ez,ilyen még gimiben sincs:/
2009. okt. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Plaga ***** válasza:
100%
Ebben a formában nem volt semmi joga, hiszen még szimpla iskolában is van 3 leigazolható alkalom (tudom, nem ugyanaz). De ha mondjuk súlyos autóbaleseted lett volna és úgy is meg akar buktatni, te még gondolkoznál azon, hogy jogos-e? Előttem szólónak igaza van: kell valami igazolás és akkor az erő is veled lesz ;)
2009. okt. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nem volt joga. ha nem tudsz vele beszélni (nem áll szóba veled), akkor menj a tanulmányi dékánhelyetteshez, ő eligazít


szurkolok neked!

2009. okt. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

_Igazolást egyik tanár sem fogad el :( általában 3 alkalommal lehet hiányozni egy óráról, igazolás nélkül, de a 3-an felül még igazolással SE lehet hiányozni. De akik ezt megkövetelik, azok el is mondják a legelső órán. Ez a tanár semmit nem mondott a hiányzásokról, és a szúrópróbaszerű katalógusról is hallgatott (bár akkor se tudtam volna mit csinálni...)

Egy másik tanárom pont tegnap mondta hogy nála 4et lehet hiányozni az ötödiknél már bukta, és rákérdeztem hogy akkoris ha az illető azért hiányzik mert kitörte nyakát lábát? És azt mondta hogy akkoris ha meghalt és azért nem jött be órára. Szó szerint ezt mondta.

2009. okt. 29. 19:39
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sürgősen beszélnék vele, ha értetlenkedik, akkor meg azonnal lehet feljebb tárgyalni az ügyet, mert ez így qrvára jogtalan volt.
2009. okt. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!