Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tárgyelfogadásnál csak azonos...

Tárgyelfogadásnál csak azonos kódú tárgyakat lehet elfogadtatni?

Figyelt kérdés

Eddig fsz-t tanultam, most kezdem az alapképzést ugyanazon az egyetemen. 4 olyan tárgy van csak, aminek ugyanaz a kódja és neve mindkét szakon, egy tárgynak más a kreditszáma (fsz-en 3, Bsc-n 5, ezt valószínű nem fogják elfogadni). Viszont van két olyan tárgy is, ahol emlékszem, hogy órán a Bsc-sekkel voltunk, viszont a tárgy kódja és neve eltér, pl. fsz-en Munkajogi alapismeretek, Bsc-n Jogi alapismeretek, de mindkettőnél 3 kreditet ér. Szerintetek ezeket is írjam rá a kreditátvételi kérelemre vagy felesleges, mert úgysem fogadják el?

A beiratkozásnál kérdeztem az ügyintézőt, azt mondta, hogy most a beiratkozással foglalkozik, majd keressem meg később. Írtam neki e-mailt, de még nem válaszolt és hétfőn muszáj lenne leadnom.


2013. szept. 1. 18:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Dehogyis. Én a második diplomámat nem ott szereztem meg, ahol az elsőt (mindkettő BsC). Mivel nem akartam újra a közös tantárgyakkal vacakolni, illetve az elfogadott tantárgyak után tandíjat sem kellett fizetnem, így szorgosan adtam be az elfogadó kérelmeket. Ki kellett kérnem az első intézményből mindig az adott tárgynak megfelelő tárgy tanmenetét és azt is csatolnom kellett. Minden tantárgyat elfogadtak, amit csak lehetett. Neked abból szerencsésebb a helyzeted, hogy ugyanarról az intézményről van szó, így utána tudnak nézni, hogy az adott tárgy megfelel-e az újnak. Nálunk anno volt fent az egyetem honlapján egy ekvivalencia táblázat (bár én ezzel nem értem sokat).
2013. szept. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!

Akkor beírok minden tárgyat ami hasonló, hátha elfogadják.

Még az lenne a kérdésem, hogyha pénteken volt a beiratkozás és nekem az ügyintéző csak ekkor mondta el, hogy mi a kreditátvitel menete (kérelmet kell hozzá beadni stb.), viszont utánaolvastam és a kérelmet a bejelentkezési időszak végéig lehetett leadni (aug. 31.), akkor ha beviszem a TO-ra a kérelmet kedden (akkor lesz leghamarabb nyitva) még elfogadják vagy már késő lesz?

2013. szept. 1. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!