Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik budapesti gimnáziumba...

Melyik budapesti gimnáziumba menjek tovább? (több lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most vagyok 8.-os. Már eléggé berezeltem a felvételitől, pláne hogy még nem nagyon tudom hová is menjek tovább. Az biztos, hogy gimnáziumba. Eddig a Berzsenyi Dániel G., Ady Endre G., 2. Rákóczi Ferenc G. és az Óbuda G. került szóba. Itt ahol lehet biológia szak. 5., 7. évvégén kitűnő voltam, 6.-ban volt 2 négyesem, és próbálok most félévben is kitűnő lenni. Elég maximalista vagyok, de azért nem egy versenyistállóba szeretnék menni.

Ha esetleg tudtok még vmi szintén jó gimit, az is jó lenne. :)

Légyszi segítsetek!

A válaszaitokat előre is köszönöm! :)



2013. szept. 3. 17:14
1 2
 1/17 anonim válasza:
73%

Melyik gimnázium mit kínál, milyen szakok vannak? Milyenek a továbbtanulási mutatók?

[link]

Hol laksz? Az is fontos, hogy ne legyen túl messze az iskola vagy ne kelljen hatszor átszállni.


Én a Rákóczit, Szilágyit, Szinyeit, Városmajorit, Apáczait ismerem közelebbről - mindegyikről csak jót mondhatok!

A Rákóczinak most gyönyörű lett az épülete és jó levegőjű helyen van. Az Apáczait azért tudom ajánlani, mert nagyon jók a tanárok, kiválóan tehetségesek a gyerekek, és nem sikk nem tanulni.

2013. szept. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

én az ady-ba járok nekem tettszik itt aki akar tanulni az tud innen bekerülni jó egyetemre van biosz szak,humán és nyelvi előkészítő + egy hat osztályos amibe én járok de az téged nem érint

amikben eddig voltam azok közül ez a leg barátságosabb kinézetre a tanárok többségben jók

hát az osztályról már nem ilyen pozitív a véleményem ill nem mindenkiről de ez a napi meleg jelmez a fiukon nem iskola hanem életkor kérdése :D

2013. szept. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%
Legjobb suli a katona jozsef egy köpésre van az adytol
2013. szept. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
én senkit nem akarok megbántani de ha rám hallgatsz a katonát messziről elkerülöd :D
2013. szept. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

Gyere Ady-ba, nagyon jó suli :)


Van négy féle szak, amire lehet jelentkezni: humán, biosz, általános, nyelvi előkészítő. Az utóbbi öt éves, a többi négy. Itt is -mint minden iskolában- van egy-két idegesítő, antipatikus tanár, de a legtöbbjük normális, vicces és cuki :)

Szeretem, hogy az egész suli zöld, megvan a feeling-je. Zöldövezetben van, könnyen megközelíthető: metró 10 perc, a 120-as a suli előtt tesz le, a 32-es busznak 5 perc sétára van a megállója. Mivel a suli a pataknál van, sokszor szoktak minket kivinni patakköröket futni tesi órán.


Az iskolán/tanórán kívüli programok is jók: van természetvédelmi szakkör, rajz szakkör, túracsoport (ez a legjobb, imádom a túrákat).


Az iskola nem egy versenyistálló, de ha odateszed magad és tanulsz, akkor akárhová bekerülhetsz.


Remélem tudtam segíteni :)

2013. szept. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
<3 vágtató hippo :D
2013. szept. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, várom a további válaszokat is! :)
2013. szept. 24. 18:35
 8/17 anonim ***** válasza:
62%
Gyere az Adyba, nagyon jó suli kicsit erős. 2. Válaszoló: a Budapesti Ady Endre gimnáziumba jársz?
2013. okt. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%
igen
2013. okt. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%
Hatosztályosba?
2013. okt. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!