Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális, ha ennyire rettegek...

Normális, ha ennyire rettegek a szóbeli érettségitől? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Májusban fogok érettségizni 5 tantárgyból. Az írásbeliktől nem félek, mert... Elvégre olyan, mint egy dolgozat, 4 éves anyagból. Szóval ettől nem tartok. Viszont a szóbeliktől annál inkább. Már tegnap kiadta a magyar tanár a témaköröket, és... Dobtam egy hátast a 40 témakörtől. Úgy érzem, hogy képtelen leszek megtanulni a tételeket. Úgy érzem, hogy belefogok fulladni (szó szerint) a sok anyagba. Nem szeretek szóban felelni (5 év alatt, egyszer sem feleltem eddig). Úgy érzem, hogy elfogok vérezni a szóbeli részen (pedig kommunikáció és médiatudomány szakra akarok menni. Igen, jól meggondoltam!). Egy az, hogy előre tudom, hogy sokat fogok rá készülni, és nagyon ráfogok parázni, főleg az irodalomra és a törire.


Azt tudom, hogy pl. az angol szóbelit lazán kitudom beszélni (angol kis érettségin 2 pontot vontak le csak a szóbelimből), pedig nem kellett sokat készülnöm rá.


Normális ez? Mit tegyek?



2013. szept. 4. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is, most teljesen felesleges ezen még paráznod, annyi minden lesz még, odébb van az érettségi. Szalagavató, nyílt napok, továbbtanulás... ezek lekötik majd a figyelmedet. De, amitől pedig jobban kéne paráznod, az az írásbeli. Ugyanis a szóbelinél tudod, hogy mire számíts, tudod a tételeket, írásbelinél viszont BÁRMI előjöhet, így tehát arra nem is tudsz 100 %-ig felkészülni.

(Amúgy meg, ha ennyire parázol a szóbeli kommunikációtól, BIZTOS, hogy jól meggondoltad a kommszakot? :D Nem csak azért, mert kommunikáció, de az egyetemen csomó szóbeli vizsgád is lesz.)

NEM kell ráparázni. Tényleg nem.

2013. szept. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A sok szóbeli vizsga miatt egyenlőre nem parázok. Igen, jól meggondoltam, bár addig sok idő eltelik. De! 2 éve nem gondoltam meg magam egyszer sem továbbtanulás szempontjából, szóval kétlem, hogy most, utolsó percben megfogom.


Viszont érdekes, amit írtál az érettségivel kapcsolatban. Jelen pillanatban fel sem fogtam a tételeket, amit lediktált a tanárom. Mármint... Hogy van, mit kell nézni, stb :D Az írásbelik nekem egyszerűbbnek tűnnek...

2013. szept. 4. 18:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenki így érez, aztán mindenki rádöbben, hogy felesleges volt.

Én úgy izgultam, hogy szóbeli előtti éjszaka sírtam, mert hogy én mg fogok bukni, én semmire nem emlékszem, én el se megyek stb stb.


Meg fogod tanulni, mert muszáj lsz. Különben sem olyan nagy szám. Most ha elkezded tanulni a tételeket, akkor júniusban csak átt kell olvasni. Én1 hónappal szóbeli előtt kezdtem el tanulni, napi 8-9 tétellel, az nem olyan vészes. Aztánn szóbeli előtt 2 héttel jöttem rá, hogy nyelvtan tételeim nincsenek, az angolba meg bele se kezdtem :D Angolozni úgy mentem el, hogy egy mukkot nem készültem, csak a többit tanultam.

Csak addig izfultam, amíg sorra nem kerültem ( 2.-ként kezdtem). Utána ment minden, a végén, amikor több, mint 1 órát vártam és ültem a piszkozatom felett, már konkrétan vártam, hogy mehessek végre felelni.


AMikor megtudod a tételed, a többi ki fog röppenni a fejedből, és eszedbe fog jutni. Nem vészes, több százezer diák túlélte, te ne élnéd túl ? :D

2013. szept. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most fölösleges parázni még
2016. jún. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!