Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Írtok ellenérveket a szalagava...

Írtok ellenérveket a szalagavatós keringővel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Köszönöm

2013. szept. 15. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

- igazságtalan, hogy a kiadások lányokra és fiúkra nézve különböznek (elég nagy mértékben)

- érettségi előtt nagyon leterheli a diákokat, hogy táncpróbákra kell járniuk

- elavult, szinte mindenki végigunja a szalagavatókon, ráadásul legtöbb helyen többször adják elő, több irányba, hogy mindenki láthassa a pici gyerekét

- egy keringőruha átlagosan 20-30ezer forint, ehhez pluszba jön a cipő, a haj stb.

- így is van elég kiadás a szalagavatóra, ballagásra, mindenfélére nézve, nem hogy még a keringőtanár


utóirat: nem kérek lepontozást abban az esetben, ha valaki nem ért ezekkel egyet, én sem értek, én nagyon élveztem a szalagavatónkat és a keringőnket főleg, szóval csak azért gyűjtöttem össze az érveket, hogy hasznos legyek a kérdező számára :)

2013. szept. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi

És mi van a keringő mellett?

2013. szept. 15. 20:42
 3/6 A kérdező kommentje:
Te miért akartál keringőzni?
2013. szept. 15. 20:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

mellette kb ezek vannak:


- hosszú évek óta hagyomány, hozzátartozik a szalagavatókról alkotott képhez, az ember nem akar ebből kimaradni, mert (jó esetben) egyszer van ilyen az életben (abba most ne menjünk bele, hogy már 8. végén is tartanak keringőzést, azt 100%-osan ellenzem).

- a lányok általában élvezik, hogy "hercegnők" lehetnek egy estére, valaki megcsinálja a hajukat, szép és hibátlan lesz a sminkjük, és ők vannak a középpontban :D

- a táncpróbák összehozzák a társaságot - függetlenül attól, hogy az osztály táncol együtt, vagy az egész évfolyam (nálunk pl. a három osztály volt együtt, és nagyon jó volt, rengeteg olyan emberrel bohóckodtunk és ezáltal kerültünk közelebb egymáshoz, akikkel azelőtt kb sosem beszéltünk)

- utólag egy nagyon jó élmény, az emberek nem szokták megbánni

2013. szept. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szalagavatós tánc mint olyan, az jó móka.

Az előző válaszadó elég jól összeszedte pro és kontra.

Sokaknak a tánc stílusával (is) van baja, a keringő elég kemény első táncnak. Feszes, kötött, mindamellett könnyednek kell látszania. Nekünk salsát táncolt az évfolyamról válogatott csapat, utólag nagyon bántam, hogy kimaradtam belőle.

Én kifejezetten örültem volna annak, ha egy WCS/ceroc jellegű modern társastánc koreo lett volna, csak akkor még ilyen táncokat még nem tanítottak.

2013. szept. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És még tudna írni az, aki nem keringőzött?
2013. szept. 26. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!