Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2 év múlva érettségizek, de a...

2 év múlva érettségizek, de a logkius gondolkodásom eléggé visszamaradott, tehát matekból a kettesnek is örülök majd. Egyébként a többi érettségi tantárgyból 5-ös vagyok. Felvesznek főiskolára vagy egyetemre?

Figyelt kérdés
2008. júl. 3. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez még olyan messze van, hogy felesleges aggódni ezen. Addig járj matek tanárhoz, és egyébként is még 3x átvariálják a felvételi rendszert.
2008. júl. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy osztálytársam aki a jogra készült de matekbol szószerint nulla volt. minden más szinte tapadt rá. meg ugye magolva még a fizikábol is lehet felkészülni de matekból ez gáz. na ö úgy csinálta hogy minden dogára pláne témazáróra bemagolta az adott példákat a példakönyvböl, minden példát megcsinált kb 2x meg megtanulta öket. én levezettem neki vagy az órán mindent leírt és szó szerint bemagolta öket. 4-es érettségit írt és foggalam nem volt mit csinált.

na azt mondtam hogy ez már önkinzás.

2008. júl. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hanyas vagy most matekból? És milyen szak érdekelne egyetemen/fősulin? Ezek az alap kérdések, amikre válaszolnod kell, hogy lásd, van-e esélyed.


Én matektanárhoz jártam szinte végig, 2-esről felhozott egy erős négyesre, az érettségin 3 ponttal csúsztam le az 5-ösről. Az érettségi egyébként nagyon egyszerű, ha két évig nem változtatnak a rendszeren, akkor szerintem a hármast könnyen eléred majd. Ne feledd, 60%-tól már négyes, és rengeteg részpontszerzési lehetőség van, pl. már az is pontot ér, ha szöveges választ adsz egy kérdésre, vagy felírsz egy képletet (amit a függvénytáblából könnyen kinézhetsz). Ne aggódj.

2008. júl. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én tavaly érettségiztem.gimiben végig 2-es voltzam matekból(karrepetálással-a gyakorló órákon mentek a dolgok,zh-knál nem..)3-as lett az érettségim,minden más 5.(magyar emelt is).most fősulira járok, igaz nem pénzügy- számvitelre vagy hasonlóra,humán szakra.nyugi nemcsak a jó matekosok járhatnak egytemre/fősulira.!!persze h.felvsznek,a többit csináld meg szépen és minden ok.lesz.
2008. júl. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gimiben végig kettes voltam matekból, az érettségin is ponthatárral csúsztam át, ehhez képest ezidőtájt három diplomám van, a negyedik folyamatban, és nem valami no-name főiskolán, hanem az ország egyik legjobb egyetemén!. :) Igaz, akkoriban még egy fokkal nehezebb is volt az érettségi, mint most: gondoljunk csak az idén közfelháborodást okozó narancsos példára... Próbaképpen én is megírtam a mostani matekérettségit, hármas lett volna, ha élesben megy... Szerintem ne félj tőle!
2008. júl. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is nagyon gyenge voltam matekból középiskolában. Ne keseredj el, járj rendszeresen matektanárhoz!!! Az erőfeszítésed meg fogja hozni a gyümölcsét. A gondolkododás fejleszthető. :)
2008. júl. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Attól függ, hogy milyen szakra akarsz jelentkezni és mi kell hozzá. Mert ha a matek nem kell akkor nincs probléma.
2008. aug. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!