Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik diplomát a legkönnyebb...

Melyik diplomát a legkönnyebb megszerezni, vagyis mi a legkönnyebb szak?

Figyelt kérdés
2008. júl. 4. 14:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

Ne az motiváljon, hogy mi a legkönyebb, hanem hogy mi érdekel. Mert mindenkinek az a legkönyebb ami érdekli. Ne csak az legyen az első cél, hogy legyen egy akármilyen diplomád, hanem az hogy olyan állásod legyen majd amit szeretsz csinálni és nem kínszenvedés bejárni. Nekem a BTK Történelem, mert én rajongok a töriért, és nekem ez így könnyű.

Remélem segítettem.

2008. júl. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
49%
mindenképp vmi bölcsész szak. pl. magyar szakon csak olvasni kell sokat, ha szeretsz olvasni, akkor gyerekjáték. de vannak "kamuszakok", pl. szabad bölcsészet, andragógia, az már más kérdés, hogy semmire sem jók.
2008. júl. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%
Csatlakoznék az első válaszadóhoz. A legnehezebb azt csinálni, ami nem érdekel, a legkönnyebb pedig azt, amiért odavagy. Ha semmi sem érdekel, akkor neked bizony minden szak nagyon nehéz lesz, jó eséllyel nem jutsz túl a Bsc fokozaton, amely alapvetően annyit sem ér, mint a papír, amire nyomják.
2008. júl. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%
azért bátor dolog olyasmiről véleményt nyilvánítani amiről semmit se tudsz...én speciel andragógia szakos vagyok és nem állítom h. olyan mint pl.a jog vagy az orvosi de azért nem is 'kamuszak'.itt is tanulni kell,hamar kiszórnak ha nem igyekszel.itt is vannak húzós tárgyak és nemcsak úgy ülünk szájtátva az órákon...amúgy az igaz h.egy szak nehézsége attól függ mi érdekel,és mennyire vagy elszánt,kitartó..
2008. júl. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%

Azért a magyart ne nevezd könnyűnek, mert akor még nem láttál mondjuk egy emelt szintű érettségit. Akkor már a töri könnyebb, mert ott csak tények vannak, a magyar meg szubjektív, ráadásul a magyar nyelvtan a világon az egyik legnehezebb.

Próbálj olyan szakot választani, ami érdekel, mert az könnyebben fog menni. A barátom informatikus-könyvtáros szakra jár, nem olyan nehéz, mondjuk sok hülyeséget is meg kéne tanulniuk. Mielőtt választasz egy szakot, előtte alaposan járj utána, mit is jelent ez. Például a Felvételi tájolók is segíthetnek, vagy a felvi.hu-n is utánajárhatsz.

2008. júl. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
Óvó vagy tanítóképző. Ezek a legkönnyebbek. Nem hallottam olyat még hogy valaki bukdácsol, vagy kirúgták volna. Sok ismerősöm jár oda.Sokan használják úgymond ugródeszkának, mert valamiért kell nekik a diploma. Ezt most nem degradáló értelemben mondtam, tényleg ezek a legkönnyebbek.
2008. júl. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
68%

Valóban fontos szempont, hogy érdekel e az amit tanulsz. De biztos vagyok benne, hogy objektív módon is meg lehet ítélni egy szak nehézségét. Mert egy orvosit nem lehet, egy lapon emlegetni egy tanítóképzővel.

Szerintem közismert, hogy ma Magyarországon a tanítóképző főiskolákba bárkit felveszek.

Félek ennek rossz vége lesz.

2008. júl. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Igazat adok az elso hozzaszolonak.Valakinek a matek,masnak a biologia, foldrajz,tortenelem informatika es meg sorolhatnam a konnyu tantargy.Minden attol fugg,mit szeretnel csinalni. Egyik sem konnyu,ha nincs hozza kedved es csak kenyszerbol vagy utalattal csinalod.

Ha nem tudsz donteni,menj el egy palyvalasztasi tanacsadohoz, ott tesztek segitsegevel kideritik, hogy tulajdonkeppen mihez van tehetseged,es igyekezz ahhoz igazodni.

2008. júl. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

A javaslatom az, hogy olyat tanulj amilyen szakmában el is szeretnél és tudnál!!! is helyezkedni. Ha csak a papír kedvéért diplomáznál, semmi hasznod nem lesz benne, ha elhagyod a választott pályád. A munkáltatód szemében csak "érettségid" lesz, senkit nem fog érdekelni, ha más területen diplomáztál.


Nem minden a diploma, ezt most komolyan mondom! A munkaerőpicon sokkal többet ér a több nyelv ismerete és a megpályázott állás témájában végzett OKJ-s végzettség.

A főiskolán/egyetemen szemléletet tanulhatsz, de igazából, semmihez se fogsz érteni, főleg a mostani BSC képzésben. Csak eltelik a 3 éved és még tanulhatsz is eleget.

2008. júl. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

A tanító szakot könnyűnek ítélő válaszolónak üzenem: Csináld végig! Én megtettem idegen nyelv szakon és igaz, hogy mellette csináltam még egy diplomát, de elmondhatom, nem volt egyszerű. Állandóan naprakésznek lenni, aztán a rengeteg gyakorlat, a csomó óratervezet, elkészíteni a szemléltetőeszközöket stb...

És mi minden területen képben kell, hoy legyünk. A szociológiától elkezdve a politológiáig, mindent tanultunk.

2008. júl. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!