Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A matematikai indukciókat...

A matematikai indukciókat Magyarországon hányadiktól tanítják?

Figyelt kérdés
9.-es vagyok persze Romániában lakom és sokx hallom azt,hogy M.o.-n érettségin az van ami nekünk itt 8. végén az abszolválón.És most csak példaként hoztam fel a matematikai indukciót mivel azt tanuljuk és hát számomra nem könnyű.Be kell bizonyítani,hogy igaz-e az állítás/egyenlőség.Ez addig megy,hogy a sajátos esetet felírom n=1-re stb...általában 2-öt szoktam felírni.Viszont az általános eset már túl bonyolult és nem értem.Igaz most nem az volt a kérdés,hogy nem értem az indukciókat.:D csak gondoltam leírom.Szóval ott Mo-n ezt a matematikai indukciót tantítják 9-12-be vagy csak az egyetemen?

2013. okt. 12. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Az érettségin csak emelt szinten tananyag.

A sima középszinten már nem (2005 előtt benne volt a tananyagban).

2013. okt. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
11. osztály, ha felveszel fakultációt.
2013. okt. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom , hogy emelt szinten tananyag-e vagy sem . Én csak középszinten érettségiztem matekból ,nekem nem volt a teljes indukció tananyag. De nem is baj , mert itt Magyarországon sokak képességét még a másodfokú egyenlet is meghaladja középszinten. Viszont most gyógyszerészetre járok , és itt már tanulok teljes indukciót. De amúgy szerintem abszolút nem nagy durranás. :D
2013. okt. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!