Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A régi pontrendszerbeli...

A régi pontrendszerbeli pontjaimat átszámolják mostaniba?

Figyelt kérdés
tavaly érettségiztem még a régi ponszámítás szerint(144 pont volt a maximum)most fősulira járok,de ha váltani szeretnék vagy csak elvégézni egy másik szakot is,újra kell érettségiznem,vagy az eddig erdményeimet átszámolják?ha igen akkor ezt hogyen teszik,meg tudom nézni valahol hogy most hány pontom lenne?
2008. júl. 7. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:
felvi.hu-n van a pontszámító kalkulátor. Nem számolják át a régi rendszer szerint hanem az idei egy teljesen más rendzser sajnos... de állítólag idén könnyebb bejutni mint tavaly! hát nem tudom, kíváncsi leszek erre...
2008. júl. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Miért ne számolnák át? Ugyanúgy az érettségi (emelt vagy közép) marad a bejutás alapja, csak már mindenhol két tárgyból számolnak, ott is, ahol eddig egy vizsgatárgy volt. Azonban azt július végéig senki sem tudja megmondani, hány pont kell majd a bejutáshoz ide vagy oda. Max a tavalyi pontszámok alapján tudsz százalékos közelítést tenni. (480=100%) A felvi-hu-n tudsz pontot számolni a meglévő eredményeid alapján.

Az érettségi NEM évül el, bármikor jelentkezhetsz vele bárhova, nem kell újra leérettségizned! Csak ha mondjuk nyelvszakra akarsz menni, és addig nem volt emelt szinted az adott nyelvből.

2008. júl. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a 2.válaszolónak. mostmár értem és megnyugodtam...remélem többször már nem nagyon változik a pontszámítási rendszer,márcsak a következő nemzedékek érdekében...
2008. júl. 7. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!