Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megérné elvégezni az angliszti...

Megérné elvégezni az anglisztikát levelezőn?

Figyelt kérdés
Már van egy szakom felvéve a lakóhelyemen, és szeretnék mellette felvenni egy másikat. Anglisztika lenne szimpatikus, de mindenképpen levelezőn kéne tanulnom, egyéb okok miatt. Elég furcsának találom hogy lehet levelezőn csinálni anglisztikát a PTE-n, de végülis ha valakinek már van emelt szintű angol érettségije, boldogulhat gondolom levelezőn is az anyaggal. Szerintetek mennyire lenne hatékony? Mivel másik diplomám is lesz mellette, szerintem arra hasznos lenne legalább hogy fejlesszem a nyelvtudásom. Mégis, milyen a nyelvi szak levelezőn?
2009. nov. 14. 09:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért a levelezőre is be kell menni. Csak nem olyan gyakran. Amúgy meg a hatékonysága attól függ, hogy mennyire veszed komolyan a dolgot. Ha úgy érzed, hogy keményen tudsz tanulni, és persze van nyelvérzéked, akkor meg lehet csinálni.
2009. nov. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám is levelezőre jár, csak ő franciára. Egy hónapban kb. kétszer kell mennie péntek-szombaton és akkor reggeltől-estig órákon ül. Ha van nyelvérzéked és érted akkor magadtól is tudsz boldogulni.
2009. nov. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A Pécsi egyetem az egyik legjobb az országban, színvonalas, ezért nem gondolnám, hogy csak úgy osztogat diplomát.. :) legyél benne biztos, ha eljutsz a szakdolgozatig, akkor tudsz valamit és megérdemled majd a papírt... :) Ha megfelelő anyagot biztosítanak, könnyedén fel lehet készülni a vizsgákra és nem kell szégyellni, hogy levelezőn csináltad és nem nappalin. Én távoktatásos vagyok, mi megkapjuk az anyagot, csekély tanári segítséget, felkészülünk magunktól, majd vizsgázunk azokkal, akik nappalin végighallgatták a tanagyagot. :) még így is van, aki sokkal jobb eredményt ér el a nappalisoknál.

Szanálás van mindenhol, nagyon sokan elkezdenek 1-1 szakot, aztán vagy időhiány vagy bármi okból abbahagyják, vannak tárgyak, amik nehezebbek, ha azon nem rágják át magukat, nincs keresnivalójuk a karon. Ennyi, ezért mondtam azt, ha végig tudod csinálni, megérdemled az elismerést :) próbáld csak meg

2009. nov. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!