Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-BTK-ra szeretnék menni,...

ELTE-BTK-ra szeretnék menni, miből kell érettségiznem? Emelt szintű nélkül is be lehet kerülni ha van nyelvvizsgám? Mennyi a ponthatár?

Figyelt kérdés
Továbbá hogyan tudok én a bölcsészeten belül filmes szakra váltani? (olvastam hogy van ilyen szak a szabad bölcsészeten belül de nem tiszta a dolog)
2009. nov. 14. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

itt nézd meg, milyen érettségi kell. rengeteg dologgal felvételizhetsz szabadbölcsészetre, és emelt szintű semmiből nem kell. 1 évet mindenfélét kell ömlesztve tanulnod (művtöri, esztétika...) és 2. évtől szakosodhatsz filmtörténetre. első évben persze érdemes az ilyen témájú kurzusokat választani.

2009. nov. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nővérem idén felvételizett oda,szerencsére fel is vették:)

Ő magyarból emelt szintű érettségit tett,ezenkívül matekból,töri,angol és biosz érettségije van.A magyaron kívül minden közép szintű volt.Angol középfokú nyelvvizsgája van.Így sikerült neki.A filmes szakról így nem tudok nyilatkozni,de ma jön haza tesóm,majd megkérdezem:) Azt tudom,hogy ő is felvett valami filmes dolgot és van hozzá filmvetítés is.Mondom majd megkérdezem és leírom Neked:)

Addig ajánlanám én is azt az oldalt,amit előbb linkeltek.

14,5/L

2009. nov. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

úúúúúúúú de nagyon köszönöm! ezzel sokat segítettetek!

és a nővéredet úgy vették fel emelt irodalommal hogy éppen hogy, vagy simán?

mert én nem szeretnék emeltet tenni semmiből, viszont még én is pluszba bioszból szeretnék érettségizni alapszinten.

2009. nov. 15. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!