Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » LÁNY/NŐ MENTŐTISZT TANULÓK,...

LÁNY/NŐ MENTŐTISZT TANULÓK, DOLGOZÓK tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A debrecenit meg a pécsit jelölöm be.Szóval nekem az álmom, hogy mentőtiszt legyek és lány vagyok 18éves és érdeklődni szeretnék hogy milyen is nőknek mert olyanokat hallottam h ne legyenek lányok tisztek vagy hogy a suliba mondták h húzzanak haza vagy felejtsék el h nők. Én lányos lány vagyok 50kg ( hülyén hangzik ) és rossz lenne ha ezért leírnának ha odamennék, és a cipelés teherbírás milyen ? szóval tapasztalatokat kérnék ! fontos lenne.bőven ha lehetne :) köszönöm !
2013. nov. 29. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Én a Semmelweisre járok,itt a legkeményebb szerintem,de ez hülyeség,hogy 50kg-al nem lehetsz az:D Én se vagyok több,mondjuk én versenyszerűen sportolok és izmos vagyok,a vizsgákon nálunk van emelés(oxyológia),de ezt élesben majd a sofőr és az ápoló csinálja. A Debreceni jó egyetem még,de a Pécsit nem jelölném...te tudod...de ott az oktatás is alacsonyabb szintű ráadásul ha meggondolod magad és átmennél Debrecenbe nem vesznek át csak csúszással:/Anatómia van Debrecenbe és Pesten első évtől,Pécsen nincs. /Lány mentőtiszt hallgató 2.év/
2013. nov. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Kedves előző válaszoló, te jártál Pécsre ETK-ra? Mind a két egyetemen tanultál? Nem? Akkor mit jár a szád!


Habár én nem ETK-s, hanem ÁOK-s vagyok, de azt hiszem kijelenthetem az oktatókat ismerve, akik közül nem egy engem is tanított, hogy a Pécsi képzés igenis jó. Ami az anatómiát illeti nálunk orvosin is 3 szemeszter az anat a SOTE 4 szemeszteréhez képest, de volt olyan ismerősöm, aki a Semmelweisről jött át, és kijelentette, hogy szerinte nálunk komolyabb a számonkérés. Szóval, jó lenne ha nem húznál le olyan képzéseket amiről fogalmad sincs. Nem Pest a világ közepe.


PTE ÁOK medikus ötödév

2013. nov. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kedves medikus! Ezt nekem egy ex Pécsi ETK-mentőtiszt hallgató mondta,aki sokat szenvedett az átjelentkezéssel és megbánta az előző döntését.Ez egy jó TANÁCS volt egy leendő kollégának,AKINEK NEM INGE...tudjátok.:)
2013. nov. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Sokan mondják, hogy nem nőnek való szakma, de nem a cipelés vagy teherbírás miatt. Annak igazából sok jelentősége nincs, a te feladatod nem az lesz, persze egy táskát vagy egy ekg-t megfoghatsz, segíthetsz a betegmozgatásban, de neked nem ez lesz a feladatod. Az iskolában nem tapasztaltam eddig sosem, hogy különbséget tettek volna fiúk és lányok között. Gyakorlaton meg általában örülnek a fiúk, ha lány gyakorlatos megy :)
2013. nov. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Igaz még nem hallottam a pécsiről se rosszat. meg szerintem is egyéntől függ, hogy kinek melyik képzés a jó. De mi az, hogy nincs anatómia ? :O nem 1-félévbe nincs csak ?
2013. nov. 30. 13:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Abban biztos vagyok, hogy van anatómiájuk, csak más a tanterv, mint a SOTE esetében. Egyébként ha az orvosiból indulok ki, akkor tök ugyanazt adják le mind a két egyetemen, csak nálunk rövidebb idő alatt.
2013. nov. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én lány vagyok és most vagyok elsőéves hallgató és a PTE-ETK-án tanulok mentőtisztnek. Első félévben nincs anatómia, de a következőben van. Szerintem korrektek a tanárok, nem bántam meg hogy ide jelentkeztem. Vannak tanáraink az ÁOK-ról is. Nálunk azért vannak lányok és a legtöbbje nem is nagy darab. Nem érzek semmiféle megkülönböztetést.
2013. dec. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi ! :)
2014. jan. 4. 18:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Igenis színvonalas a pécsi képzés, azok a tárgyak meg főképp, amik szakirányosak.. Most már.első félévben is van anat I és élettan I. Sztem aki nem járt ide és nem tapasztalta a saját.bőrén, az ne foglaljon állást a témában.


Egy mentőtiszt szakos hallgató PÉCSRŐL

2014. okt. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nos. csak megsúgom. Van anatómia, életta, kórélettan stb Pécsen, de nehéz az iskola. Jobban mondva, a mostaniaknak már valamivel könnyebb, de 4-5 éve még nagyon kemény volt. A tanárok és a többi dolgozó is magasról szarik arra, hogy Te mennyit tanultál, vagy mi a jó neked. Ő elvégzi a munkaidejében lévő "feladatát", majd hazamegy. Neki nem érdeke hogyneked segítsen. De ugyanez van a SOTE-n is. És aki azt mondja hogy nem pofára és seggnyalásra megy az hazudik nem kicsit. Ami könnyebb az nyíregyháza. De javaslat... Előtte menj el vonulni önként, hogy megismerd a szakmát, mert egy lány sokkal hátrébbról indul az egyetemen, mert ők előtte nem tudnak gyakorolni. Ha más nem, menj el 2-3 évre kórházba-intenzívre-sürgősségire dolgozni, utána kezdj csak bele a suliba. Nagyon hasznos tanács.
2018. febr. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!