Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A biológiát és kémiát szeretem...

Gulyó kérdése:

A biológiát és kémiát szeretem és 4-es 5-ös is vagyok belőlük, emellett a matek is elég jól megy 4-es 5-ös az is. Viszont rühellem a magyart, törit, fizikát és nyelvérzékem sincs igazán, az orvosi pályát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

2013. dec. 3. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Neked kéne tudnod, hogy szeretnél-e gyógyítani

Hányadikos vagy most?

2013. dec. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
10.
2013. dec. 3. 14:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Az orvosi pályához nem árt a nyelvérzék, mert nagyon sok dolog van, amit nem magyarul publikálnak. Meg persze ott a kötelező orvosi latin is.
2013. dec. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen ha nem is orvosnak mész, hanem a biológia vagy a kémia vonalán folytatod a tanulmányaidat az egyetemen, valamilyen nyelvvizsga akkor is kelleni fog. Alapszakhoz közép, MA-koz két közép vagy egy felső. De ez egyetemenként, ill. akár szakonként is eltérő lehet.
2013. dec. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 reptoid ***** válasza:
100%

Persze. A matek az nagyon jó, ha megy. Közvetlenül nem lesz rá szükséged, de elég jó alapot ad mindenhez.

A biosz igazából tök nyolc, úgyis csak a felvételihez kell, egyetemen semmi ahhoz hasonlót nem fogsz tanulni. Én annak idején bioszból kettes voltam, örültem, hogy nem buktam meg :D

A kémia so-so, pár alapozó tárgyhoz nem árt, ha szereted, de végül is, ami kell, megtanítják. Ez is inkább csak a felvételihez kell.

Fizika az szokott lenni az elején, nálunk sokan szenvedtek vele azok, akik inkább bioszosok, kémiások voltak, mint fizikások, de azért teljesíthető.

Kémiából is hármas voltam gimiben, de a matekot, fizikát szerettem nagyon. Így aztán amikor kellett, akkor a kémiát sem volt egy nagy durranás megtanulni. Ha neked megy a matek meg a kémia, akkor a fizika sem lesz nehéz.


Szóval ja, ajánlom, persze, de ne feltétlenül a középsulis eredményed mondja meg, hogy merre tanulj tovább, mert úgyse olyan dolgokat fogsz tanulni. Mondjuk bennem a sokak által emlegetett hivatástudat meg elkötelezettség, többi "maszlag" sincs meg, szimplán csak valami érdekeset akartam tanulni. Aztán nagyon bejött, imádom :D

2013. dec. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
én ugyanilyen vagyok. sajnos idegennyelv nélkül lókakira se megy az ember. most vagyok végzős vegyész, a szakdolgozatomhoz szinte csak angol nyelvű szakirodalom van...
2013. dec. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!