Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyek azok a főiskolai,...

Melyek azok a főiskolai, egyetemi szakok amelyeket viszonylag könnyű elvégezni, tehát lényegében büfék, valamint amiket ellenkezőleg, nehéz elvégezni?

Figyelt kérdés
Úgy is mondhatnám, h mely diploma mennyire értékes, nem értékes?

2013. dec. 10. 08:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
33%

Jaj, megint valaki, aki reklamozza, mennyire buta. Igen, vannak szakok, nem csak bolcseszkaron, amiken viszonylag hamar vegigrugdosnak kettesekkel, aztan b*szhatod a kettes szintu diplomadat. Meg azt is, hogy semennyire nem erdekel, amit "tanultal", plusz csak elcsesztel egy rakat idot az eletedbol a semmire.

Bufeszakok nem csak btk-n vannak, tessek megnezni az oly nepszeru bgf-et es bkf-et, es azt, hanyan allnak munkaba azzal a diplomaval.

En speciel magyar-nyelvmentor BA szakon diplomaztam le, majd felvettek az ELTE-re alkalmazott nyelveszet mesterre, es koszonom, mar most eleg pofas kis fizu van kilatasban, nem mellesleg tobb kutatocsoportban is dolgozom az egyetem segitsegevel. Pedig csak egy lenezett bolcseszdiplomam van, amiert viszont tanultam baromi sokat.

Summa summarum, amondo vagyok, minden diploma tud egyforman ertekes lenni, ha odateszi magat az ember, TANUL, erdekli az adott terulet, szereti, amit csinal es nem csak egy kettes BA diplomat akar. Nem csak a jogaszt meg a kozgazdaszt, mernokot fizetik meg, akarkit megfizetnek, ha JO abban, amit csinal. Ismerek nem egy bolcseszt, aki eppugy jol el, mint a jogasz vagy gazd.informatikus, cegvezeto, logisztikus ismeroseim.

2013. dec. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Sokan a matek alapján határozzák meg, hogy egy szak könnyű/nehéz, ez alapvetően igaz is, ha nem érted a matekot akkor egy matekmentes szakot mindenképp könnyebb elvégezni. Mondjuk ha tanulni se nagyon szeretsz/tudsz, akkor az is lehet nehéz, talán egy noname kis főiskolán, ahol a statisztikájuk javítása miatt mindenkit átrugdosnak, esetleg fizetősként bent tartanak hogy tejelj nekik, ott kis erőbefektetés mellett lehet diplomát szerezni.

Viszont egy diploma értékét nem feltétlenül határozza meg a matek, egyes mérnöki szakok nem igazán kelendőek, már-már büfének számítanak, pl. a környezet és agrár, társadalomtudományi karon is van matek mégsem számít a top keresett szakmákhoz, közgázzal is egyre nehezebb elhelyezkedni, pláne az ismeretlen főiskolákon végzetteknek.

Az orvosin ezzel szemben nem a matek miatt fogsz megszakadni, mégis jó diplomát ad.

Talán az olyan humán tudományok ahol nincs matek, nem nyelvszak és nem valamilyen elvontabb tudományról szól hanem könnyen megjegyezhető, "életszagú", azokat könnyebb elvégezni.

Ilyen slágerszaknak mondják az andragógiát, persze lehet jön majd olyan hozzászóló aki jól leolt, hogy ő ezt végezte, keményen tanult és százezreket keres.

Egy szobatársam film szakra járt, nem tudom ők pontosan mit tanulnak, de valahogy nem tűnt megerőltetőnek, hogy egész nap filmeket nézett.

2013. dec. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
74%

én inkább az alapján ítélem meg, hogy míg én ttk-n napi 10 órát robotolok ttk-n szorgalmi időszakban, addig btk-s barátnőm heti 4x 8 órában dolgozik úgy, hogy nappalis :D ettől függetlenül jobb a tanulmányi átlaga, mert egy vizsgára felkészül 1 nap alatt, nálunk meg zh-hegyek, röpdolgozatok, kritériumok vannak..


ne essék félreértés, én szereteken a ttk-n robotolni :) de sokkal több az álmatlan éjszakám, az izgalom, a tanulás, az utánajárás. én nem tudnám a kvantummechanikát este 10kor barinőkkel tanulni a presszóban 2 bambi mellett.


nem is beszélve a szórásról, a kritériumok miatt a csapat első felét kirúgják, majd 2. év végén a fél csapat fele feladja, mert vért izzadunk. ekkora lemorzsolódás "könnyű" szakokon nem jellemző.

2013. dec. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%

Én többféle szakon is tanultam, meg testvéreim is jártak egyetemre, barátnőm még tanul, így magamnak is van némi összehasonlítási alapom, meg a környezetem alapján is némileg meg tudom ítélni a dolgot.


Először is nem minden esetben igaz, hogy a nehéz szakkal könnyű is elhelyezkedni. Valaki korábban már említette a halott ágazatok mérnöki szakjait, ezek jó példák erre, pedig nem könnyebb elvégezni ezeket, mint mondjuk a villamosmérnök szakot.


Nehézségben óriási differencia van a szakok között. A legnehezebb, amivel eddig ismertségi körömben találkoztam az a gyógyszerész szak. A legtöbbjüknek gyakorlatilag nincsen élete, mert folyamatos számonkérés van laborokból, 2 kemény ZH időszakkal megspékelve, ami van hogy összeér, és van olyan aki 2 hónap folyamatos napi 12-16 óra tanulással a háta mögött már alig várta a vizsgaidőszakot, amikor legalább órára nem kell járni. Az orvosi szak is a legnehezebbek közé tartozik, a kettő között a különbség, hogy az orvosok vizsgaidőszakja nehezebb, a szorgalmi időszakuk könnyebb (de csak a gyógyszerész és a TTK-s szakokhoz képest).


Tévhit, hogy a bölcsész szakok mind könnyűek, saját tapasztalatból írom, mert én anno szakpáros képzéssel kezdtem, amiből az egyik bölcsész szak volt, és nem keveset kellett (volna :-))tanulni, félév közben is, végül átmentem programtervező informatikus szakra, ami jóval könnyebb volt.


Most munka mellett tanulok levelezőn egy gazdasági mesterképzésen, és összevethetetlen a korábbi nappali képzéseimmel, iszonyatos büfé a színvonal, pedig elvileg neves egyetem. Nem tudom, hogy nappalin milyen, de abból, hogy barátnőm BGF-es és Corvinusos ismerősei miket tesznek félév közben Facebookon szemben a mérnök, orvos, gyógyszerész vagy TTK-s hallgatókkal, azt kell feltételeznem, van némi alapja a BME-s "napközi" kifejezésben, aztán vizsgaidőszak kezdetével pont ezek a "napközisek" sírnak leghangosabban, ebből azt feltételezem, hogy a félévközi számonkérésük smafu lehet.


Ja, és a matekkal kapcsolatban van egy tévhit, hogy az a legnehezebb a mérnöki szakokon. Hát nagyon nem, inkább csak előszűrés. Pl. villamosmérnököknél a villanytan (BME-n háre) a szívatós tárgy, de minden mérnök szaknak megvannak a mumusai.

2013. dec. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%
Hozzáteszem még, ismerősök alapján azt látom, hogy legkönnyebbek a társadalomtudományi szakok. Vicces volt, mikor arról beszélt egy szociológus hallgató ismerős, hogy nekik el kell olvasniuk egy bizonyos tárgyból egy 600 oldalas könyvet, erre a gyógyszerész mondta, hogy nekik meg meg kell tanulniuk egy-egy 600 oldalas könyvet, már félév közben, és nem csak egy-egy tárgyból, amelyek ráadásul tele vannak képletekkel, mindezt úgy, hogy hetente 3 tárgyból jegyzőkönyv + kiszh.
2013. dec. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%
Én BTK-s vagyok, és rohadt sok elmélettel tömik a fejünket, a kötelezőkről nem szólva. Úgyhogy lehet, hogy nincs matekom, vagy fizikám, de azért minket is fingatnak rendesen. Rengeteget könyvtárazunk, kutatómunkát végzünk. Nyilván itt is van olyan, aki leszarja az egészet magas ívből és csak melegedni jár az egyetemre, meg inni, de aki komolyan gondolja, az komolyan is dolgozik és lesz is belőle valami.
2013. dec. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Én sose értettem azzal egyet, hogy ha könnyű, akkor értéktelen és fordítva.

Mellesleg egy könnyű szak mellett könnyebb plusz munkát végezni. Sőt, pont attól lesz egy könnyű szak is nehéz. :D


Mellesleg én könnyű szakra járok. A jó jegyért itt is sokat kell tanulni, és itt is heti 2-3 jegyzőkönyv, heti 2-3 zh, vagy, ha nem heti 2-3 zh, akkor utolsó pár hétben torlódik fel úgy, hogy aki csúszik egy-két tárggyal, annak akár 10 is van egy héten.

Ha valaki jó agyú, részben figyel órán és nem görcsöl, az átmegy kettessel kb mindenből nulla tanulással is, nálunk.

De aki 4-es feletti átlagos akar, és nem kifejezetten jó agyú, annak bizony kell tanulnia.


Baromira nem mindegy, hogyan végzel egy könnyű szakot.


Nekem az interdiszciplináris szakokkal van gondom, sajnos én is olyanra járok.

Mondjuk annyiból érdekes meg jó, hogy nem egy területen kell elmélyedni, hanem változatos.

De ezek a szakok olyanok, hogy minden, de minden tudományról tanulsz, esetleg több féléves, nehezebb tárgy keretein belül egy, nem a szakmához illőről. Közben esetleg pont a szakmához illőekből kevés a követelmény. Ja, és magához a szakmához illő tantárgyak is egy csomó tudományt magukba foglalnak.


Egy ilyen szakkal el nem tudod képzelni, hogy mivel tudsz foglalkozni a jövőben, nincs rá egy konkrét munkakör vagy tevékenység, amit el tudsz képzelni... Esetleg nézve az álláshirdetéseket arra jutsz, hogy foglalkoztatják az ilyen végzettségűeket ugyan, de nem azon a területen, amit tanultok hanem totál másikon.

2013. dec. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

Én mivel most is rohanok tanulni, ezért csak gyorsan leírom a saját szakomról a tapasztalatot.

NKE-KTK Igazgatásszervező


Szerintem baromi nehéz, pedig mindig könnyen és gyorsan tanultam, de itt már ez se segít.

Rengeteg alapvizsgánk van, szinte csak szóbeli vizsgák több 100 tétel 1 tárgy, illetve konkrért több 100 oldalas törvényeket is tanulni kell, pl. KET, HÖT, stb.

Szóval szerintem baromi nehéz, de challange accepted :D

Már másodéves vagyok, ezt kell még kihúzni meg mégegyet és vége :D

Amúgy ettől függetlenül szeretem.

2013. dec. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
76%

Már megint egy "kinek a nehezebb a diplomája" (minden értelemben) kérdés...

Melyik a nehéz? Kinek mi. Vannak tendenciák, hogy mely területeken milyen arányban végeznek, mennyire népszerűek, milyen a szorgalmi időszakos élet. Ezekből lehet következtetéseket levonni. De azt sem szabad szem elől téveszteni, hogy ami nagyon kiesik az érdeklődési körödből, ott lehet vért izzadsz, legyen akármilyen büfészagú is. Általános nézet, hogy a reál oldal egy kicsit nehezebb, már csak a fent említett szempontokból kiindulva is.

És, hogy melyik "mennyit ér"?

[link]

Ezt szemezgessed!

Ezek átlag kezdőfizetések. És itt az átlagon van a hangsúly. Nem a "xy szakon végeztem, de mégis hatmilliót keresek, mert hiszek magamban" emberkéken.

2013. dec. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%

"Valaki korábban már említette a halott ágazatok mérnöki szakjait, ezek jó példák erre, pedig nem könnyebb elvégezni ezeket, mint mondjuk a villamosmérnök szakot."

Azért ezt nagyon nem állítanám. Honnan tudod? Elvégezted már mindkettőt? Ne mondd, hogy egy kertészmérnök képzést ugyanolyan nehéz elvégezni. Nem véletlen, hogy a műszaki képzések legtöbbje 5 éves. És az sem véletlen, hogy a jelentkezőknek jelentősen kevesebb százaléka végzi is el, mint az átlag.

2013. dec. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!