Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen faktot válasszak?

Milyen faktot válasszak?

Figyelt kérdés
Pszichológiát szeretnék tanulni az egyetemen, milyen tantárgyakat vegyek fel? Németet és angolt heti 12, illetve 6 órában fogok tanulni, németből érettségizni, nyelvvizsgázni fogok jövőre, az angol még kérdéses, majd attól függ milyen szintet érek el. :) Hamarosan le kell adni, hogy milyen faktra szeretnénk járni. Szerintetek mit válasszak?
2013. dec. 15. 09:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Pszichológiára járok, azt mondom, azt válaszd, ami a legjobban érdekel. Itt a szakon bármilyen területen való jártasságodat tudod hasznosítani. Picit kifejtem.

A követelmény jelenlegi állása szerint bármelyik kötelező érettségid + többféle nyelv + biológia is beszámítható felvételi tárgyként - így a lényeg az, hogy olyan tárgyból csináld az emeltet (1 kötelező), amiből a legjobb százalékot tudod összehozni így. Mivel ugye magasak a ponthatárok.

Biológiából nem kötelező érettségizned, viszont ha megy, és szereted, és jól tanítják az iskoládban, akkor előny, ha emelt szinten állsz belőle. Van anatómia, neurológia, genetika, szóval sok minden, és nehéz felzárkózni azoknak, akik közepes tudást se kaptak a gimiben.

Ezen kívül ami az egyik legfontosabb, az angol. Szóval próbáld meg minél magasabb szintre fejleszteni magad az egyetemig. Elmondom, miért van erre szükség: a szakirodalmak közül nagyon sok minden csak angol nyelven található meg, de ezt is ugyanúgy be kell emelni, mint a magyar nyelvűeket. Itt már senki sem magyaráz meg egy kifejezést, vagy ilyesmi, automatikusan úgy kezelnek, mintha az angol felvételi követelmény lett volna, és itt már mindenkinek nagyon jól kell beszélnie ahhoz, hogy ne ütközzön ezzel kapcsolatban akadályokba. (Egyébként én is németből vagyok előrébb, angolból még semmi papírom nincs, ellenben németből megvan a C1. Ezzel csak azért akarom mondani, hogy attól még ne hanyagold el a németet, nagyon értékes manapság, ha az ember nyelveket beszél, ráadásul ugye a diplomádhoz is két nyelvvizsgára lesz szükség).

Matek nagyon minimálisan jelenik csak meg, van statisztika, közgáz, ahol vannak számolások. Statisztikán inkább egy bizonyos számítógépes programot kell használni, de az alapfolyamatokat érteni kell, így nem árt, ha az ember konyít hozzá egy picit.

Ha humánabb beállítottságú vagy, az sem probléma. Én töri-magyar-nyelv fakttal jöttem ide. Töri tudás hasznos, mert van politikai pszichológia, filozófia, pszichológiatörténet, és ezekhez hasznos, ha az embernek megvan a történelemmel és a társadalomismerettel kapcsolatos tudása. A magyar is hasznos, mert itt már vérciki, ha nem tudsz helyesen írni, fogalmazni, plusz a filozófiához is jól jön. Ja meg vannak olyan órák, amik a kommunikációhoz kapcsolódnak, ott is sok minden előfordul, amit már tanulhattál.


Na, hát igazából megpróbáltam összeszedni a dolgokat, hogy ezzel rámutassak, mennyire sokféle irányból lehet jönni, és mennyire gazdagon indulsz bármelyikkel. Azt javaslom, mindenképp olyan tárgyakból menj faktra, amik érdekelnek, de természetesen szükséged lesz rájuk (tehát pl. kémiafakt teljesen felesleges). A lényeg, hogy az emelt és a közép érettségiid is a lehető legjobban sikerüljenek, mert tényleg nehéz bejutni - és ha már bent vagy, tanulni kell. Ehhez pedig itt már késő hozzászokni, kell az, hogy már évek óta rutinod legyen ebben.


Ha bármi kérdésed van még, írj nyugodtan :) ELTE-re járok amúgy, nem tudom, te hova szeretnél majd :)

2013. dec. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Húúha, nagyon szépen köszönöm, igazán hasznos választ adtál! :) Örülök, hogy akkor nem feltétlenül kell a biológiát választanom, mert eddig mindenki ezt javasolta. De annyira nem fekszik, akárhogy igyekszem csak négyest tudok elérni. A töri-magyar-nyelvek már sokkal jobban tetszik :)
2013. dec. 15. 11:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Hidd el, ezekből sem lesz hátrányod. Picit jobban oda kell majd tenned magad a bioszos részeknél, de meghalni nem kell. :) Főleg, ha nem az a cél, hogy mindenből ötös legyél... Én szeretném minél jobban teljesíteni az egyetemet, de nem jelentett nagy lelki törést - és később hátrányt sem fog jelenteni, hogy nem ment annyira az anatómia :)
2013. dec. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!