Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek is igazságtalanul...

Szerintetek is igazságtalanul állítja össze az iskolában a fizika tanárom a témazárókat?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl jó fizikából, egyáltalán nem megy, és ezt így nem érzem igazságosnak.

Elméletet alig rak a témazárókba, szóval szinte hiába tanulok meg mindent rá. Számítással meg egy pár hülye, gondolkodtató fizikai kérdéssel van tele, amit az ember vagy tud vagy nem. De a számítások között se nagyon vannak alapfeladatok, amit esetleg egy 2es is meg tudna csinálni, mint én, inkább bonyolult, nehéz feladatokat rak bele.

Hiába tanulok akármennyit, a számításokat akkor se fogom tudni megcsinálni. De szerintem aki már az elméletet tudja, az nem lehetne 1es, mert köze van a fizikához, tud valamit, mégha a számításokat megoldani nem is.

Szerintetek nem igazságtalan amit csinál?


2013. dec. 22. 09:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Most ha azt mondom, hogy igen, akkor jobban fogod magad érezni?

Igazából a tanárral kéne beszélni, hogy ne ennyire nehéz feladatsrokat állítson ösze, legyen több elmélet, mert nem mindenki fizikusnak készül. Bár ha a kettesed megvan belőle és nem akarsz vele később foglalkozni (gondolom én), akkor igazából fölösleges ezen aggódnod, mert sehová nem számít a jegy. Én is világéletemben küzdöttem fizikából, mellé még a gimis tanárom is sz*r volt. Semmibe nem számít bele, kár stresszelned magad ilyenen.

2013. dec. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Nekünk mindig csak és kizárólag számítások vannak a dogában, semmi elmélet. Mondjuk mindig a példatárból ad feladatokat, azt meg mindenki teleírja puskával.
2013. dec. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 reptoid ***** válasza:
81%
Szerintem te nem tudod az elméletet. Max bemagolod, visszamondod betűre pontosan, de sajnos nem tudod. Ha tudnád, akkor mennének kisujjból is a feladatok.
2013. dec. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

reptoidnak igaza van, értő tudás és bemagolt tudás között van különbség. Koncentrálj az előbbire.

Én életemben egyszer az egyetemen tanultam meg egy féléves tantárgyat megértés nélkül a könyvből, mert olyan szar ábrák voltak benne, hogy érthetetlen volt. Csodák csodája, 4-esre vizsgáztam belőle.

2013. dec. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kérj segítséget osztálytársaidtól, szüleidtől.
2013. dec. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért simán lehet olyan összetett feladatot adni, amihez hiába érted az elméletet, nem tudsz hozzákezdeni elég gyakorlat, idő és ötlet nélkül.


Távolról ítélkezni értelmetlen. Ebbe beletartoznak a alaptalan vádaskodások is, de az is, hogy mi nem tudjuk megmondani a te történeted alapján, hogy igazságos vagy nem.


Vele próbálj beszélni, annak legalább van értelme.

2013. dec. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az elméleten kívül gyakorlod a számításokat is? Ha nem, akkor ez a probléma, és nem a tanár témazárója.
2013. dec. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg egyenlet rendezéssel lehet bajod, meg átváltásokkal.
2013. dec. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vedd figyelembe, ha bemagolod az elméletet, attól még közöd nem lesz a fizika alapjaihoz, ez nem vers, amit gondolkodás nélkül kell beseggelni.


Gondolkodni kell, analógiákat venni a mindennapi életből (mert az mind fizika) és számpéldákat megoldani.

Hány számpéldát oldottál meg?


Minden témazáróra 50-100 db-ot oldj meg legalább, akkor nem lesz probléma. Példatár van bőven, bemész a könyvtárba, kiveszed.


Ha az sem elég, akkor szólsz a tanárnak, hogy neked külön adjon példákat gyakorláshoz, az elmélethez pedig javasoljon külön szakirodalmat, amiből jóbban megértheted a dolgokat, ha pedig nem értesz egy témakört, akkor a konkrét kérdéseidet felteszed a tanárnak és válaszolni fog, mert az a dolga, hogy számodra érthetővé tegye.


Szánalmas vagy ha azt gondolod, hogy a fizikatanár amiatt igazságtalan, mert te lusta vagy tanulni, kérdezni.


A tanár akkor igazságtalan, ha kérésre nem ad elegendő többlet feladatot, ill. szakirodalmat, és a feltett kérdésekre nem tud/nem akar válaszolni.


Tessék megrohamozni a tanárt mindig kérdésekkel, kérj tőle feladatokat, stb. Neki az a feladata, hogy válaszoljon, és megtanítsa.


Ha nem kérdezel, meg nem oldasz meg példákat az a te bajod, és nem pedig a tanár igazságtalan!

2013. dec. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
ja.
2014. febr. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!