Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hová érdemes jelentkeznem?

Hová érdemes jelentkeznem?

Figyelt kérdés

Jövőre felvételizek, s az ember azt hinné, hogy ilyenkor már rég megfogalmozódott benne egy gondolat, de az én esetemben más. Oda vagyok a történelemért, az irodalomért, és a nyelvekért (angolt, németet, franciát tanulok, habár az utóbbi nem igazán áll közel a szívemhez)

Gondolkozok a fordításon, de mindenképp olyan alapszakra szeretnék menni, amivel el tudok helyezkedni, ha véletlenül nem tudnék mesterszakra menni.

Az informatika iránt is érdeklődöm, sajnos matek nem az erősségem, így az kilőve.

Anglisztika alapszakról azt olvastam, hogy felesleges időpocsékolás. Most a skandinavisztika is felkeltette az érdeklődésemet, de gyakorlatilag három évet eltöltenék nyelvtanulással, amivel lehet nem is fogok semmire se menni.

Ha van bármi tapasztalatotok, vagy ötletetek szívesen várom!



2013. dec. 25. 14:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Legyél informatikus könyvtáros. Amúgy szerintem megéri nyelvszakra menni, valamire, amit kevesebben beszélnek.
2013. dec. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az ülőmunka annyira nem vonz, hosszútávon szerintem nem bírnám. Igen, ezért vettem fontolóra a skandinavisztikát, és akkor svédül tanulnék meg. Úgysem egy elterjedt nyelv..
2013. dec. 25. 19:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, én skandis vagyok. :)

3 év nyelvtanulással eltöltve nem időpocsékolás. :) Viszont azt ajánlom, hogy ha nyelvszakra mész, mindenképpen válasszál mellé egy minort (egy másik nyelvet főképp), hogy több lábbal álljál a földön.

A skandináv nyelvekkel mindenképpen el tudsz helyezkedni, mert nagyon keresettek, már diákként is lehet vele nyelvtanárkodni, zsebpénzt szerezni. :) Mivel kis szak, ezért a hangulat az órákon családias, az oktatók ismernek mindenkit és nagyon jófejek. (jó, svédnél talán nem ismernek mindenkit, mert a svédesek rengetegen vannak általában)

Szóval én csak ajánlani tudom. :)

2014. jan. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!