Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceniek! A Tóth Árpád...

Debreceniek! A Tóth Árpád Gimnázium jó választás? És van esélyem bekerülni?

Figyelt kérdés

Biokém vagy nyelvi előkészítős biokémre akarok menni. 5.és 6.osztályban nem voltam túl jó ttanuló ilyen 5-6 db 4-esem volt.7.-ben 3 db 4-es de ebből 2 melléktantárgy.Most 2 4-esem lesz.Tudom hogy nem vagyok kitűnő tanuló és hogy sokkal jobb lehetnék de rengeteget tanultam tavaly nyár óta a tételeket tanulom és az írásbeli feladatokat bújom.A bioszt a kémiát és az angolt is nagyon szeretem.Bioszból és kémiából dícséretes 5-ös vagyok imádom és az angolt is nagyon szeretem csak az a baj hogy elment a régi angoltanárunk 6.végén 7.-ben egy rossz angoltanárt kaptunk most meg egy még 1000x rosszabat aki valamiért még pikkel os rám.De ez nem vette el a kedvemet csak az a gond hogy 7.-ben érthetetlenül tanított ezért lettem 4-es most meg folyton hajtottam de a dolgozatba olyanokat rakott bele amiket nem is tanított és a könyvbe sincs benne és ezzel lehúzott pedig úgy volt most 5-ös leszek de nem bír és elérte gogy rosszul feleljek legutóbb ezért a mostani átlagom csak 4,4 és nem engedi hogy javítsak ezért most is 4-es leszek.Tudom hogy lehetnék szorgalmasabb de annyi előkészítőre járok hogy minden nap(!)

fél 6-ra érek haza.Etután 10-11-ig elhúzódott a tanulás a tételek miatt meg enni, mosdani is kell közbe és egy 14 évesnek aki még szinte gyerek nehéz mindent egyszerre csinálnia..huh sajnálom hogy elhúztam senkot nem akarok untatni:D

Akkor a kérdésem az lenne még hogy így lenne esély bekerülni? És felvehetnek úgy nyelvi előkészítős szakra hogy mindkét évben 4-es vagyok? De tényleg sokat tanulok és azerintem sikerülni fog a felvételi.Amúgy a TÁG jó suli?:D

14/l



2014. jan. 5. 15:49
 1/9 anonim válasza:
100%
A suli jó, de erős. 4.-ként kerültem be angol szakra úgy, hogy soha nem volt ötösnél rosszabb jegy a bizimben, és középfokúm volt angolból. Volt osztálytársam nem került be, neki nem volt nyelvvizsgája, 5-6. osztályban 5,0 volt az átlaga, 7.-ben 4,86, 8.-ban 4,625 félévkor. Nem vették fel szegényt...
2014. jan. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Elvileg azt is nézik hogy milyen irányba fejlődik.Lehet a barátodnak lefelé fejlődött a jegye vagy nemtudom.Sajnálom szegényt:/amúgy neki hogy sikerült a felvételije?

Megpróbálom a felvételibe mindenemet beleadni elvileg a vitt pont csak 25%:D

Neked meg gratulálok hogy bekerültél remélem nekem is sikerül:)

2014. jan. 5. 17:40
 3/9 anonim válasza:
100%

Neki azt hiszem 72 vagy 73 pont lett neki az összesített, a szóbelin viszont egész ügyesen szerepelt. Sajnos fellebbezéssel sem került be :/

Én nagyon drukkolok neked, tudom mivel jár a dolog! Lehet jövőre már ugyanott tanulunk majd? ;)

2014. jan. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szegényt sajnálom:/

Köszönöm nagyon kedves vagy:)

2014. jan. 5. 17:57
 5/9 anonim válasza:
A TÁG akármit mondanak jó suli... :)Nekem még az osztály közösség is ... Tanulni azt kell. Bekerülni nem nehéz bár én nem nyelvi osztályba járok...Tanulj , írd meg jól a felvételit és kész !
2014. jan. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2014. jan. 6. 20:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is a TÁG-ba készülök, pont erre a szakra. A központi felvételi ötven százalékot számít, a bizonyítvány 25-öt, és szóbeli is ennyit, de azt nekem szerencsére nem kell. Ha ügyesen készülsz, akkor inkább a központi fogja eldönteni a dolgot, ez pedig nemsokára itt van... Sok sikert! Remélem, osztálytársak leszünk... :)


Egy gyors tipp az angoltanuláshoz: nekünk is volt már érdekes angoltanárunk, és akkor kezdtem el dalszövegeket fordítani. Élvezed, és nagyon sok mindent tanulhatsz így :) Ha ezzel kapcsolatban segíthetek valamiben, írj


14/L

2014. jan. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm és én is szurkolok neked:))
2014. jan. 7. 18:11
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudnatok segiteni?En nyelvi elokeszitos human csoportba szeretnek jelentkezni jovore.Most hetedikes vagyok, es az evvegim 4,8 lett, matekbol es fizikabol lettem negyes.Ettol fuggetlenul tudom, hogy okos vagyok, angolbol dicseretes lettem, magyarbol nagyon jo vagyok, es a tori is jol megy.Mennyi esélyem van a TAG-ra?Ha a kozpontit megirom legalabb 80 pontosra, bejuthatok?Legyszi, minél hamarabb valszoljatok!Elore is köszönöm!:-)
2014. júl. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!