Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a nehezebb, a BME építész...

Mi a nehezebb, a BME építész kara, vagy egy általános orvosi képzés? Csak hogy tudjam, hogy indokolatlanul nyavalygok-e, hogy egy építésznek mennyit kell tanulni, rajzolni, alkotni, hogy elvégezze a kart, vagy ennél más kar sokkal nehezebb?

Figyelt kérdés

2014. jan. 11. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen más a kettő, más kompetenciákat és hozzáállást igényel. Nem igen merném hasonlítani, kinek ez, kinek az jön be vagy megy könnyebben.


Akinek jó matematikusi agya és kézügyessége van, az könnyebben végzi a műszakit és megszenved a magolósabb orvosival, aki pedig képes a száraz, sokszor értelmetlennek tűnő telefonkönyvet lenyomni, de kevésbé vágja a matekot, az jobban veszi az akadályokat az ÁOK-n.


Van tapasztalatom a mérnöki és orvosi pályával is, tök más a kettő, na :D

2014. jan. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem lehet összehasonlítani a kettőt, annyira más jellegű.

Én a magam részéről nem valószínű hogy el tudnék végezni egy építész szakot. Nincs kézügyességem és nem szeretem a matekot. Lehet hogy sok kínszenvedés és gyakorlás után menne, de utálnám az biztos. És amit utál az ember, azt bizony nehezen tanulja meg.

Na nem mintha az orvosi olyan könnyű lenne. Megtanulni több ezer oldalakat rövid idő alatt úgy, hogy azt később érdemben hasznosítani is tudd és "ne vesszen el" a tudás... Az sem egyszerű elhiheted. De legalább érdekel és szeretem. És ez sokat segít abban hogy ne adjam fel.


Egyébként meg nem baj hogy panaszkodsz, minden egyetemista szokott legyen az bölcsész, mérnök vagy orvostanhallgató:)

2014. jan. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nehéz mindkettő szerintem, bár tapasztalataim aznépítészetivel kapcsolatban nincsenek. Orvosin az első két év kín és szenvedés. Hiába mondják, hogy csak egy csmó magolás, egyáltalán nem.

Úgyhogy üdv a klubban, egyikünk sem a legkönnyebb utat választotta, az biztos :)

2014. jan. 12. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem értem miért a matektól tart mindenki az építész karon. Az építész karon sokkal könnyebb és kevesebb a matek, mint a többi mérnöki karon. Viszont rajzolni, makettozni, tervezni azt nagyon sokat kell és nagyon precízen és szépen kell kivitelezni. Akinek ez nem fekszik, mert nem olyan jó a kézügyessége, annak sokkal nehezebb.
2014. jan. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!