Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ennyi idő alatt fel lehet...

Ennyi idő alatt fel lehet készülni Informatika érettségire?

Figyelt kérdés
Eredetileg földrajzot választanám választott érettséginek, viszont lehet hogy informatikával én személy szerint jobban járnék. Ennyi idő alatt, májusig, szerintetek fel lehet rá készülni? Sajnos csak most kezdeném a felkészülést mert msot jött az elhatározás. Suliban heti 2 infónk van, de az olyan hogy beülünk aztán CS 1.6 mindkét órán, szóval semmi érdemleges. Alapvetően szerintem nem lennék hülye hozzá, Wordben szoktam néha dolgozni, meg a számítógépekhez is értek nagyjából. Tapasztalatok/vélemények?

2014. jan. 12. 14:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A középszint egy vicc, max. talán az access olyan, hogy ne tudná valaki pár órát a gép előtt űlve megoldani. Szerintem bőven lehet ebből még jó érettségit tenni, igazából csak egy kicsit gyakorolni kell, hogy tud hol mi van, de különben nagyon egyszerű. A szóbelin tanár függő, de általában inkább vélemény megfogalmazás minimális alaptudással.


Esetleg kérdezd meg a tanárodat, hogy vállalná, hogy az órák alatt téged felkészít vagy legalább segít felkészülni. Heti 2 óra egyáltalán nem rossz.

2014. jan. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Persze akik már korábban jelezték hogy akarnak informatika érettségit ők készülnek a heti 2 órában meg pénteken fakt is van. Lehet belevágok, aztán egy mérnökinformatikus szak Szegeden.

Arról esetleg nem tudsz valamit? Egy mérnökinformatikusi szak mennyire nehéz? Vagy önmagában az egyetemi informatika.

2014. jan. 12. 15:19
 3/17 anonim ***** válasza:

Hát akkor beszélhetsz a tanárral, hogy te is akarsz csatlakozni. Még ha faktot nem is veheted fel jogszerűen, szerintem kevés tanár mondaná neked azt, hogy nem jöhetsz be órára.


Én most fejeztem be az első félévemet BME-n szóval még nagyon kevés tapasztalatom van. A matekon volt a nagyobb hangsúly, ami sokaknak túl nagy falat volt, számomra viszonylag egyszerű. Emelett még volt digitális technika, amin szerintem művészet megbukni és programozás, ahol az alapoktól kezdtük az egészet. Szerintem folyamatos gyakorlással bőven teljesíthető volt, igaz sokan elvéreztek a beugrókon (főleg ott kérdeznek olyanokat, amikhez alaposabb tudás kell), de szerintem aki felkészülten érkezett a ZH-ra azt nem érte semmi kellemetlenség (bár arra fel kell készülni, hogy papíron tudni kell viszonylag gyorsan és összeszedetten programmozni - gondolom Szegeden is így megy).

2014. jan. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk matek az nálam sem a legerősebb, eddig hármassal elvoltam, nem tanultam sose belőle, házit nem csináltam. Most az utóbbi 2-3 hónapban elkezdtem jobban tanulni, azóta én vagyok majdnem a legjobb az egész osztályban :D A matek melyik része kell legjobban egyetemen?
2014. jan. 12. 15:42
 5/17 anonim ***** válasza:
Analízis, lináris algebra, analitikus geometria , számtudomány és valószínűségszámítás, ami eszembe jut.
2014. jan. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben voltam én is. Csak én nyáron gondolkodtam rajta, hogy miből is hozzak előre érettségit 12. év elején, mivel nem akartam évvégére hagyni. Szintén föci és az infó maradt választási lehetőségnek. Végul döntöttem az infó mellett.

Na azt úgy képzeld el, hogy kb. szeptember közepén kezdtem el rá készulni, október 20. körul meg írásbeli érettségi. Nem voltam faktos, utoljára 9.-ben volt gyógyinformatikám. Access-ről még csak hallani nem hallottam szeptemberig. :D

Ennyi idő nem volt elegendő sajnos, hogy az összes feladatsort megcsináljam, de úgy a 2\3-át sikerult.

A Youtubeon van fent egy csomó érettségis oktató videó, abból nagyjából sikerult elsajátítani az Accesst. Értsd: a nehezebb feladatokon kívul(utolsó 2-3 feladat) mindent meg bírtam lazán csinálni. 20 pontból azt hiszem 13 vagy 14-et kaphattam rá.

Összességében nem lett rossz, 79% lett, a power pointtal mellélőttem picit, mivel weblapszerkesztésre számítottam, és PP-t sikerult elrontanom, soha nem volt az erősségem a pepecselés az animációkkal meg ilyenekkel. :D

A Word az majdnem maxos lett, az excelben is azért hibáztam mert olyan fuggvényeket kellett használni, amiket nem is ismertem.

Neked nagyjából van 4 hónapod. Azalatt sokat tudsz gyakorolni. (Többet mint én.) Igazándiból baromi könnyű, ha gyakorolsz, és van hozzá érzéked. (Tehát nem vagy informatikából teljesen analfabéta)

DE nagyon apró dolgokon el lehet hasalni. Vagy 5x átnéztem az egészet, és minden egyes átnézéssel észrevettem 1-2 apró hibát, ami persze 1-1 pontok, de nagyon sokat jelentettek. Szóval figyelmetlenségből nagyon könnyű hullajtani a pontokat.

A szóbeli az vészesebb volt számomra, mert én totál nem voltam képben egyes tételekkel. Pl. számítógép felépítése. Érdekel az informatika, de pont ez a része nem. Rengeteget tanultam rá, azonban egy köcs.g volt a szóbelis tanár. Volt gyakorlati tétel is, de olyan feladat volt, hogy olyan laptopot hozott be, amin kb. lehetetlen volt megcsinálni a dolgokat. A csillag karaktert nem találtam hirtelen rajta, és ugye nem ulhetsz oda, csak a feleleted megkezdésekor, szóval azt a részt szóban mondtam el neki.

Meg úgy belekérdezett az elméleti tételbe, hogy szerintem egy infó faktos se tudta volna a választ rá. Na ezt azért meséltem el, hogy lásd, hogy ez elég szerencse kérdése. Nem lett olyan rossz 26\30. De sajnos csak 1%-ot javított rajta. 80% lett kereken.

Szóval hajrá :)

2014. jan. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ez azért eléggé bíztatóan hangzik :D Veled ellentétben engem mondjuk pont a számítógép hardveri felépítése érdekel jobban, de kinek mi.

Szóbelin se hiszem hogy nagy gondom lesz ha a tanáron múlna a dolog, mert ugyebár az adott szaktanár a vizsgáztató, nekem pedig Ő egyben az osztályfőnököm is, akivel elég jóban vagyok, sulis kirándulásokon is jön mindig hozzám/hozzánk inni :D

2014. jan. 12. 16:01
 8/17 anonim ***** válasza:

Hozzatenném, hogy a hardveres része a dolognak inkább villamosmérnöki szakhoz tartozik. Mérnökinformatikán inkább, azért tanulunk hardveres részt, hogy azért mégis vágjuk, hogy min dolgozunk. BME-n jövő évtől kicsit kevésbé lesz hardver közelibb (mondjuk talán 1 esetleg 2 tantárgy hiányában jelenkezik ez meg).


Mondjuk ezt eldőteni ráérsz, mert kb. ugyanazt az alaptudást kell hozzni midnkét szakra (az első két félév BME-n nagyon kevésben különbözik)

2014. jan. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen azzal tisztában vagyok, de ha már az érettségi összejönne akkor mérnök informatikára mennék.
2014. jan. 12. 16:21
 10/17 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés:

Maga a bejutás az nehéz? Olyan értelemben hogy mennyire szoktak sokan jelentkezni a szakra? Önmagában ahogy néztem az a 240-250 pont nevetséges, csak a jelentkezők száma itt mennyire tud bekavarni?

2014. jan. 12. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!