Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem mindegy melyik...

Miért nem mindegy melyik egyetemen tanul az ember informatikát? Milyen a Debreceni Egyetem Informatikai Karja (mérnökinformatikus szak)?

Figyelt kérdés

Pár helyen olvastam, hogy annyira nem jó, de nem igazán értem miért. Vagy 2 éve kaphatott egy vadiúj épületet, azért az csak valami, nem? Meg elvileg minden egyetem mérnökinfó szakján ugyanazt a tananyagot kell teljesíteni, akkor miben másabb pl az Óbudai Egyetemtől? Hvg rangsorban egyel van az Óe alatt, és összehasonlítva az adatokat nagyon hasonlók. A DE a keleti régió legjobb egyeteme elvileg, nem egy nevesincs főiskola, ami a fentmaradásért küzd. (nem az Óe-re gondoltam)

Sokak szerint egyik infós karon sem tanítanak lényegesen használhatót az országban. Fontos az önképzés, nyelvtudás, szakmai tapasztalat. Magyarul ha ezek megvannak nem mindegy, hogy melyik egyetemen tanult az ember?



2014. jan. 12. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
De mindegy. Csak akkor ülj neki és tanulj önszorgalomból. Csak hogy az a gond, hogy az emberek 99%-a még azt is lusta megtanulni, ami a tananyag, nemhogy még pluszba hozzátanuljon...
2014. jan. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát ez igaz, de a rendes tananyagot is meglehet tanulni normálisan vagy sehogy. Nem hiszem hogy akik a Bme-n szívnak a kettesért, azok annyival többet tudnának, mint más egyetemeken. Csak a presztízs nagy.
2014. jan. 13. 07:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Senkit nem érdekel, hol szerezted a diplomád. Az érdekli őket, hogy mennyire tudsz programozni, esetleg beszélsz-e mellette nyelveket, és milyen a személyiséged.
2014. jan. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem is ez a véleményem.
2014. jan. 13. 21:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor minek teszel fel kérdést az ellenkezőjéről?
2014. jan. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A kérdés pont erről szól, de mindegy.
2014. jan. 14. 14:35
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem az egyetemeken, hasonlóképp a középiskolákhoz rengeteg szemetet tanítanak, amivel nem sok hasznod lesz az életben, legalábbis ezt én így látom. nagyon kevés olyan anyagot adnak le, amivel tudsz kezdeni valamit. ha igazán tudni akarsz valamit azt otthon önszorgalomból kell elsajátítanod. az egyetemi tanáraim mind azt mondják, hogy ők nem tanítanak, csak mutatnak egy utat a tudás megszerzéséhez. ami lényegében így is van és logikusnak is tartom, mivel 14 hét alatt (ha mennyiségben mérjük), annyi anyagot veszünk át mint amit 4 év alatt egy érettségire. szóval annyit a heti 1,5 órába nem nagyon lehet beleszorítani, na meg persze ez egyetem, nem gimi.
2014. ápr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!