Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meddig érvényesek az érettségi...

Meddig érvényesek az érettségi pontok felsőoktatási intézménybe jelentkezés esetén - meddig lehet legkésőbb jelentkezni az érettségizés után?

Figyelt kérdés

Pontos választ még senki nem tudott adni, és én is hiába kerestem, nem találtam infót.

Többen mondják, hogy x ideig lehet az érettségi pontjaival továbbjelentkezni, sokan 2 vagy 3 évet emlegetnek.

Van-e ilyesmi korlát, és ha van, akkor az mennyi idő?


Tehát: van olyan, hogy elévülnek az érettségi eredményekre kapott pontok egyetemre/főiskolára való jelentkezéskor, ha igen, akkor ez hány év?



2014. jan. 17. 04:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem évülnek el. Bármeddig jelentkezhetsz. Nekem van olyan csop.társam, aki 20 éve érettségizett, és ugyanúgy az érettségi alapján felvételizett, mint a többiek.
2014. jan. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyes jól mondja. Az érettségi nem évül el, annyit fűznék még hozzá, hogy maximum arról lehet szó, hogy ha annyira régen érettségizett valaki, hogy még más érettségi rendszer volt, akkor számára a jelenlegi pontszámítás is egy picit máshogy alakul, de ugyanúgy jelentkezhet azzal az érettségijével. Az már más kérdés, hogy alapvetően egyre több helyre kell emelt, változnak a követelmények, így a legtöbbeknek újra kell érettségizniük valamiből.:)
2014. jan. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az érettségi örökké érvényes, rémhírekkel nem kell foglalkozni. Annyi van, hogy aki 2005 előtt érettségizett, annak minden érettségije (még a központi is) középszintűnek számít, viszont mindegyik a jegyhez ma tartozó felső százalékhatárral.
2014. jan. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen a korrekt válaszaitokat, megy a zöld kéz is! :)


Esetleg ha bárkinek van ezzel kapcsolatban hozzánk valója, írjon nyugodtan, minél többen mondjátok, annál biztosabb az infó - nem szeretnék emiatt lecsúszott semmiről.

2014. jan. 18. 03:33
 5/5 A kérdező kommentje:

Hozzáfűzni valója*. :)


Illetve nem is is az érettségi évülne el, hanem az az alapján + tanulmányi pontok alapján számított pontok, amik a tovább tanuláshoz szükségesek.

Mai Educatio kiállításon is alátámasztották egyébként ugyanazokat, amiket ti mondtatok, szóval köszönöm még egyszer! :)

2014. jan. 18. 03:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!