Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha második félév után abbahagy...

Ha második félév után abbahagyom az egyetemet akkor azt a második félévet már kikell fizetnem mert csak az elsőnél van az hogy dijmentesen abbahagyhatom/kiiratkozhatok?

Figyelt kérdés

Olyan kérdésem lenne, hogy ha elkezdtem egy egyetemet (már ebben az új rendszerben tehát aláirtam, hogy ledolgozom stb meg hogy a képzési idő másfélszeresén belül befejezem).

Ha az első félév után abbahagyom akkor azt dijmentesen megtehetem azt biztosra tudom. De mivan akkor ha folyatom mondván hátha jobb leszek, és mondjuk ha második félév után hagyom abba akkor azt a félévet kikell fizetnem?



2014. jan. 17. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a második félév után hagyod abba, mindkét félévet ki kell fizetned.
2014. jan. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha osztatlan képzésre jársz, akkor nem kell visszafizetned. Alapképzésen, ha második félévben vagy azután hagyod abba, vissza kell fizetned az eddigi állami ösztöndíj felét. (az első félévét is)
2014. jan. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mégegy olyan kérdésem lenne, hogy ha nem akarom folytatni az adott szakot akkor ti mit javasolnátok passziváljak vagy iratkozzak ki (a diákigazolvány miatt kérdezem hogy ha pl csak passziválok akkor kapok arra félévre vagy nem)
2014. jan. 18. 07:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha passziváltatsz, akkor ne kapsz diákot.
2014. jan. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És honnan tudom mennyi az állami ösztöndíj (és a fele) gondolom nem egyezik meg azzal az összeggel ami az önköltségesnél van.
2014. jan. 28. 09:44
 6/7 anonim válasza:

Én itt böngészve egy ilyent is találtam, ami elvileg hiteles, és szerintem előnyösebb lenne sok embernek. De nem tudom, hogy mennyire igaz.


"Abba lehet hagyni az iskolát és elkezdeni a másikat. Ha megszűnik a hallgatói jogviszonyod az előző suliban, akkor küldenek egy levelet, hogy vagy visszafizeted a tandíj FELÉT vagy pedig vállalod, hogy a letöltött képzési idő dupláját ledolgozod itthon. Tehát ha mondjuk 2 félévet jártál, abbahagyod, akkor 2 egész évet kell ledolgoznod 20 éven belül, ráadásul ehhez még hozzáadódik az új képzési idő 2szerese is, ha ott is államin tanulsz."


Valaki tudja pontosan, hogy ez a ledolgozás lehetséges-e?

Mert 20 évből 12-t dolgozni szerintem mindenki tervez.

2014. jan. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem az lenne a kérdésem ha most nem iratkozom ki csak passziválok és mondjuk szeptemberbe meg kiiratkozom akkor ki kell fizetnem ?
2015. jan. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!