Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvesznek a szegedi Radnótiba...

Felvesznek a szegedi Radnótiba? Mit kérdezhetnek szóbelin?

Figyelt kérdés

Kémia tagozatra szeretnék jelentkezni.

Féléves jegyeim törit kivéve 5-ösök, de lehet a törire is megadja a tanár...Tavaly kitűnő lettem. Nem jártam semmilyen előkészítőre (mármint a Radnóti előkészítőire), holnap írom a központit de szerintem jó lesz mert az arra gyakorló előkészítőkre minden héten jártam és egyébként is jó vagyok matekból, magyarból.

Kémia szóbelin mennyire kérdezhetnek nehezet? Mondjuk ha azt kérdezik, hogy beszéljek az oxigénről, akkor elmondom a képletét, módosulatait, kémia és fizikai jellemzőit ( 1-2 reakcióegyenlet meg az a 4-5 fizikai tulajdonság) + előfordulása/előállítása, felhasználása....ez 1 oldal mondjuk a füzetemben... Vagy nehezebbeket kérdeznek? És egyáltalán mennyit kérdeznek?


am. Szerintetek megéri 2 órát buszoznom Szegedig? Vagy csak a híre ilyen jó?



2014. jan. 17. 14:56
 1/7 anonim válasza:
remélem jó lett a felvételid:) én 2 éve voltam kémia szóbelin..a kénről kellett beszélnem úgy emlékszem.ha amiket leírtál tudod,szerintem nem lesz baj,de azért figyelj rá oda,h ne csak betanuld a dolgokat,hanem értsd is,mert észreveszik,ha magoltál:D a radnóti szerintem kemény suli,csak akkor gyere ide, ha tényleg bírod a tanulást(és azt is,hogy hatalmas a verseny és sokszor nem leszel olyan jó mint szeretnéd:/)
2014. jan. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elrontottaaaam :( a magyar jó lett (megoldókulcsot megnéztem) ott ha nem kötnek bele a fogalmazványomba akkor max 3-4 pont veszteség , de a matekba -18 pont is lehet.... így még van esélyem? amúgy a verseny nem érdekel, bőven elég ha a dogáim ötösök, nem érdekel ha másnak több ponttal ötös vagy szebbre felelt, le sza rom.
2014. jan. 21. 18:48
 3/7 A kérdező kommentje:
Amúgy téged felvettek? Oda jársz?
2014. jan. 21. 18:48
 4/7 anonim válasza:
igen oda járok:D hát nem tudom..azt hallottam a legtöbb embernek nem lett olyan jó a matekja,szal ha a szóbelid jó lesz szerintem van esélyed...de tényleg jól gondold meg a radnótit, ha jól tanulsz biztos lesz belőled valami(iszonyat jó szerintem a tanítás színvonala és van 1-2 tanár akiket el sem tudom mondani mennyire tisztelek) de ha idejössz belekerülsz egy hatalmas hajtásba és észre fogod venni,hogy nem tudsz mindenből 5ös lenni:))HAJRÁ:) majd ha szóbeliztek gondolok rád:D
2014. jan. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D mindenki azt mondja, hogy a radnótiba nagy a hajtás.. de ezt mégis hogyan gondoljátok ?! Többet kell tanulni egy dogára mint egy másik gimnáziumba ?! vagy versenyeztetni fognak ?! Amúgy nagyon könnyen memorizálom a tanulnivalót.. nem szoktam órákat tanulni, csak ha mondjuk töriből lesz doga én meg el se olvastam még a könyvet :D magyarázd már el kérlek, miben más mint egy másik gimi ( azon kívül hogy jobb tanulók járnak oda szorgalmasabbak, nincs velük gond stb)
2014. jan. 24. 16:35
 6/7 anonim válasza:
hmm hát nekem az a nehéz azt hiszem,hogy általánosban nem kellett soha megeröltetnem magam,könnyen tanultam az anyagot,nem is tanultam sokat..mégis én voltam az egyik legjobb az évfolyamban..aztán jött a radnóti és rá kellett jönnöm,hogy van aki méég könnybben tanul és sokkal szorgalmasabb ,mint én...most akármennyire is azt gondolod könnyen tanulsz,hidd el nekem a gimis anyag ezerszer bonyolultabb,és senki nem fog babusgatni,ha valahol lemaradsz:/ a többi iskolához képest szerintem sokban különbözik,először is nemcsak a diákok közül,de a tanárok közül is a legjobbakat veszik fel(sokuk ide is járt),mindig azt fogod hallgatni,hogy ez a radnóti,mindenben jónak kell lenned(olyan tantérgyakban is ami egyáltalán nem érdekel,és biztos vagy benne,hogy nem fogsz belőle érettségizni).a versenyzést én inkább osztályon belül érzem,ha látják rajtad,hogy nincs hozzá elég tudásod,nem fognak kényszeríteni versenyekre:)sok viszont a szakkör,jó sokáig benn kell ülni néha a suliban. számomra elég fura iskola,de nem veszem a szivemre,hogy nem tanulok olyan nagyon jól,nekem inkább az "kényelmetlen",hogy sokan nagyon nagyra tartják,hogy radnótisok,és lenézik a többi sulit...engem ez zavar..és az is,hogy befolyásolják az ízlésed,a többi szegedi sulihoz képest sokat foglalkoznak vele szerintem,hogy hogyan öltözködsz...egyébként,ha vmi nagyon érdekel írhatsz nyugodtan privátban:D
2014. jan. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :D szerencsére nem fog zavarni ha 5ig nem jutok ki a suliból, most is van 8-9-10 órám :) ÉS fogalmam sincs milyen nehéz lesz a gimis tananyag, szerintem nem lehet elképzelni :D Mindig azt mondom: ha tanulni kell, akkor majd tanulok. pl. sokszor fél 11kor fejezem be a tanulást és másnap fél 6kor kelek fel mert leckém is van. elfekszem a hátam is, tanulva eszek, de nembaj, majd hétvégén pihenek :D Mellesleg az öltözködést mindeeeenhoool (inkább gimikbe ) befolyásolják. Ha valaki azt mondja, hogy nem, akkor csak nem veszi észre.

Köszi majd írok üzenetet ha valami még eszembejut, amúgy holnap megyek nyílt napra... életembe nem láttam még az iskolát :D

2014. jan. 26. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!