Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon nehéz egy (két, . ) év...

Nagyon nehéz egy (két, . ) év kihagyás után újrakezdeni a tanulást? (Egyetem) Megéri?

Figyelt kérdés

Szóval most vagyok elsős de nem szeretem, nem élvezem amit tanulok! Nem az amire számtottam, nem jó a közösség sem. Ha el tudok tavaly menni a nyílt napra, most tuti nem itt ülnék. (Aznap volt a szalagavatóm ugyanis.) Tessék-lássék járok be az egyetemre. A vizsgákon sem valószínű, hogy átmegyek pont emiatt. Jövőre elkezdenék egy másik egyetemet ha felvesznek (mondjuk azt sem biztos, hogy akarom és érdekelne, de ez egy másik téma...)

Szóval ha nem vesznek fel elmegyek dolgonzi (nem tudom, mondjuk mihez kezdek egy érettségivel...) és később újra megpróbálnám. Nagyon nehéz lenne úgy visszaülni az iskolapadba? Magammal szúrnék ki, hogy elvesztegetnék x évet az életemből?

Mert egy olyan szakor elég nehéz elvégezni amit nem szeretünk...


2009. dec. 2. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen lenne nehéz, minden csak tőled függ. Én levelezőn vagyok és vannak olyan csoporttársaim, akik 20 éve ültek utoljára iskolapadban és mégis jól megy nekik.

Mindazonáltal én akkoris elvesztegetett időnek tartanám azt a két évet. Most is azon vagyok, hogy minnél előbb végezhessek és két suliba (egyetem, okj) járok egyszerre. Annál előbb kapok normális fizetést és kezdhetem el az önálló felnőtt életemet.

2009. dec. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Anyám kb 20évvel az érettségije után kezdett el főiskolára járni levelezőn, ráadásul két szakot vett fel a végére és olyan jó átlaga van.

Én rögtön érettségi után elmentem és épphogy átcsusszanok. Most én is azon gondolkodok, hogy elmegyek dolgozni egy évet, aztán majd jobban értékelem, hogy tanulhatok.

2009. dec. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A másodikkal teljesen egyetértek, nekem is az a bajom, hogy már nincs kedvem tanulni és lehet, hogy ha dolgoznék egy évet, akkor jobban értékelném, hogy tanulhatok!
2009. dec. 5. 13:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Szerintem nem sokat vesztesz, max annyit, hogy egy évvel később lesz diplomád. De nekem is tele a tököm az egésszel, utálom, hogy anyáméktól kell pénzt kérni ruhára, bérletre stb. diákhitelt nem akarok felvenni, a csoportom meg úgyis olyan szar, hogy egy év kihagyással már a következők sem lehetnek ennél hülyébbek, szóval én nagyon hajlok a halasztás felé...
2009. dec. 6. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát én ahova most járok (ELTE) ott sz.ar a közösségi élet, csoportok sincsenek... tudom, hülyeség mert itt már csak a saját életedért tanulsz (mondjuk előbb is) de azért az is sokat számít, milyen szájízzel jársz be.
2009. dec. 6. 02:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is az ELTÉre járok, de csak akkor megyek be, ha nagyon muszáj. Pedig az órák jók, jó fejek a tanárok, szép az épület meg tököm tudja, de olyan szar csoportom van..
2009. dec. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!