Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rossz bizonyítványi jegyek...

Rossz bizonyítványi jegyek miatt kevés pont, hogy lehetne ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Érettségim elég jóra sikerült, nyelvvizsga lesz, szóval az már +28/40 pont (még nem tudom, hogy közép vagy emelt legyen-e), de a középsulis bizonyítványom nem a legszebb, és a felvi.hu-n a pontszámkalkulátor kiírja, hogy túl kevés pont vagy valami ilyesmi, ha pedig egy tantárgyból egyel jobb jegyet írok be, mint amilyen, akkor már 300-350 között van valahol.


Mit csináljak, mivel szerezzek több pontot?


2014. jan. 20. 21:24
 1/8 A kérdező kommentje:

És ami kimaradt a kérdésemből:

ez a 300-350 pont egyáltalán elég valamire? Oké, a legnevesebb egyetemekre gondolom sehogy sem tudnék bekerülni, de egy nem-legalja helyre már menne?

Mind az államilag támogatott, mind a fizetős opció érdekelne, fizetősnél azért könnyebben felvesznek, gondolom.

2014. jan. 20. 21:25
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Nem mindenhol könnyebb a fizetősre bejutni.


Nyelvvizsgából felsőfokú van (mondjuk ez teljesen mellékes).


Egy jegy egész pontosan 2 pontot ér (irodalom/nyelvtan esetén csak egyet), tehát nem értem miről beszélsz. Összesen érnek 100 pontot.


Nem tudok olyan módszerről, amivel bizonyítványon lehetne javítani, de ez még nem jelenti azt, hogy ne lenne.


De van olyan pontszámítási módszer is, amiben a bizonyítvány semmit nem befolyásol.


Elég sok jó helyre be lehet jutni reál szakok esetén szerintem. Kb. a legnevesebb budapesti egyetemeken kívűl nem nagyon szok 350 felett lenni a ponthatár. Kérdéses, hogy ennyire gyér érettségivel fogod-e bírni.


Szerintem javító érettségi lenne a legértelmesebb lépés, de amíg azt se tudod hova akarsz menni, addig teljesen értelmetlen vergődni (nyelvet tanulni mondjuk sehova sem hátrány). Annak nincs értelme, hogy elmész valahova mérnöknek aztán 3 év után kivágnak, mert nem is érted, nem is érdekel éssoha életedben nem akarsz számot látni újra. (De akár nyelvvel meg bármivel is el lehet mondani ezt)

2014. jan. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Egy jegy egész pontosan 2 pontot ér (irodalom/nyelvtan esetén csak egyet), tehát nem értem miről beszélsz."


Ebben az esetben én sem tudom mi lehet. De míg egyszer kiírta azt a nem elegendő pontos szöveget a felvi.hu, aztán átírtam a 3-as infót 4-esre már rögtön kiírt 300+ pontot. Lehet, hogy azon a bizonyos szakon 4-es infó a minimális? Csak mert a kiírt hibaüzenetből nekem nem ez jött le, de majd holnap megnézem még egyszer.


"Kérdéses, hogy ennyire gyér érettségivel fogod-e bírni. "


Érettségim nem lett annyira rossz, kerek 4-es átlag lett, de az kérdéses, hogy bírnám-e.

Nem tartom magam hülyének, viszont lustának mindenképp, és nehezen veszem rá magam, hogy olyat tanuljak, amit baromságnak tartok. És az a gond, hogy nagyon sok mindent annak tartok, szóval ha bekerülnék egyetemre akkor változtatni kéne a mentalitásomon, ami nem lesz egyszerű. De jelenleg csak a bekerülés a kérdéses.


Érettségit fogok tenni, infóból mindenképp megcsinálom az emeltet is, és még a matekon is lehet tudnék javítani egy jegyet, de abból emeltet nem próbálnék meg.

Illetve ha kitaláltam, hogy melyik szakra menjek, akkor lehet egy teljesen új tárgyból is lerakok majd egy érettségit, ha plusz pontot jelentene, aztán majd meglátom hány pontom lesz.

2014. jan. 20. 22:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezen számítás alatt pluszpont is be volt jelölve? Ugyanis ugyebár a minimum ponthatárt pluszpontok nélkül kell elérni (az emelt +50 azt HISZEM, hogy beleszámít, de ez nagyon nem biztos).


Én max. ezzel tudom indokolni a jelenséget.

2014. jan. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

mi lenne, ha te számolnád ki magadnak? már túl vagy az érettségin, az összesen?

ha szeretnél javítani a pontokon, akkor újraérettségizés, emelt nyelvvizsga akkor a tanulmányi pontok nem is fognak számítani

2014. jan. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Még egy: szerintem informatikából nem számítható be iskolai jegy.
2014. jan. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"emelt nyelvvizsga akkor a tanulmányi pontok nem is fognak számítani"


Ezt nem értem, kicsit ki tudnád fejteni?


#6


Különböző műszaki meg informatikus szakokat néztem, oda azért csak beszámítható. De a héten jobban megnézem ezeket a dolgokat, tegnap este 1-2 óra alatt nem tudtam meg túl sok mindent.

2014. jan. 21. 19:04
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

hosszú lesz...

szóval két féle pontszámítási módszer van, az amelyikben beleszámítanak a tanulmányi pontok (középiskolai eredmény+érettségi) a másik, ahol két érettségi pontodat duplázod...

egyértelmű, ha duplázol, akkor lehettél te mindenből kettes középsuliban akkor is mehetsz orvosi egytemre, ha jó az érettségid...

vegyünk egy példát, amely esetben lesz többletpont a 100-ból 40, amit az emelt nyelvvizsgáért kapsz

+ egy 75%-os matek és egy 75%-os magyar érettségi (tegyük fel ez a két legjobb érettségid és ahova jelentkezni akarsz oda ezeket kérik)

akkor lesz (75+75)* 2 pontod (300) + 40 szóval 340 pontod az 500 ból és ekkor semmit nem fog számítani a tanulmányi jegyed és soha senki nem fogja megnézni

2014. jan. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!