Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnökinformatikus jó szak,...

Mérnökinformatikus jó szak, és jók-e ezek a sulik?

Figyelt kérdés

Természetesen olvastam, hogy mit is csinál egy mérnökinformatikus, és az összes létező szak közül ez jön be leginkább, de azért érdekelne mások véleménye is a szakról, jó is rossz is.


Illetve nulla tudással is el lehet ott lenni? Mármint nem az, hogy egyetemen nem tanulok, hanem ha úgy megyek oda, hogy nem tudok programozni vagy akármi az nem gond, megtanítanak ott mindenre?


Illetve ezek a sulik közül tudtok-e mondani valami jót vagy rosszat:

Kecskeméti Főiskola Gépipari és Automatizálási Műszaki Főiskolai Kar (KF-GAMFK)

Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar (PTE-PMMIK)

Széchenyi István Egyetem Műszaki Tudományi Kar (SZE-MTK)

Debreceni Egyetem Informatikai Kar (DE-IK)

Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kar (ME-GÉIK)

Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar (SZTE-TTIK)

Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Kar (OE-NIK)



2014. jan. 22. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Megtanítanak majd mindenre, csak jobban kell hajtanod, hogy utolérd azokat, akik már kicsit is értenek a témához.


A felsoroltak közül az Óbudaival jól járhatsz, de nem lősz mellé Miskolccal, Péccsel és Szegeddel sem. Nyilván Te tudod, hogy egy értékes diplomát akarsz, vagy csak a lehető legkönnyebben hozzájutni a papírhoz(ezt Kecskeméten teheted meg legkönnyebben a felsoroltak közül), de ekkor kevés eséllyel indulsz a munkaerő piacon.

2014. jan. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Óbudaira próbálok majd bejutni, mert az van legközelebb, csak oda kell a legtöbb pont is, de úgy néz ki, hogy menni fog.


Még egy kérdésem lenne, azt olvastam, hogy mérnökinformatikusnak fizikát is kell tanulni. Infóval, matekkal nem lenne gondom, de fizika már középsuliba sem nagyon ment (mondjuk tanár sem volt a legjobb, és különösebben én sem foglalkoztam vele). Ha tényleg van fizika, akkor inkább felejtsem el, vagy azért ha leülök és tanulok akkor érthető lesz?

2014. jan. 22. 18:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül van a nevében mérnök. A mérnökinfóhoz kemény fizika tudás szükséges sajna.
2014. jan. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És szerinted azért egy próbát megér? Ha leülök egy könyv elé akkor csak megtanulható. Vagy ha valakinek van tapasztalata, aki középiskolában fizikából nem túl jó teljesítéssel megpróbált egy mérnökinformatikus szakot elvégzett (vagy elkezdett) annak hogy sikerült?
2014. jan. 22. 19:14
 5/7 anonim ***** válasza:
A fizika alapokat a középsuliban szeded össze. Ülj le a könyv elé és próbáld meg! Ha nem megy, akkor ne erőltesd, mert csak időt pocsékolnál a szakkal. :/
2014. jan. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még húsz éve a szakközépben meghúztak fizikából, a javítóvizsgán épphogy átmentem.

Most hogy újrakezdtem a tanulást, egy mérnökasszisztens képzésen végignyomtam ugyanazt a fizikát mint a mérnökinfósok, hetekig tanultam rá, még vendégségben is félreültem a könyvemmel(!) és sikerült négyesre.

Majd tavaly újraérettégiztem fizikából, hogy egyetemen folytathassam és összehoztam 88%-ra. Most az SZE-re járok és az FSZ-es fizika tárgyamat elismerték :)

Így utólag ha belegondolok, igen szar tanárom volt annak idején, szó szerint nem is értette az anyagot(!), szerintem te is hasonló cipőben jársz.

2014. febr. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Így utolóag végülis melyik Egyetemre kerültél? Vagy nem ezt a szakot próbáltad? Csak mert engem is érdekelne a mérnökinformatika és nagyon tetszik leírások visszajelzések alapján és szinte ugyan így állok most jelenleg fizikából mint te 2 évvel ezelőtt! Nagyon megköszönném a válaszodat! :)
2016. jan. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!