Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Alkalmazott közgazdaságtan vs...

Alkalmazott közgazdaságtan vs pénzügy és számvitel?

Figyelt kérdés
Légyszíves írjatok személyes tapasztalatokat, elhelyezkedési lehetőségek, előnyöket, hátrányokat!

2014. jan. 22. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ilyen szakközépiskolákat jelöltem meg eltudsz helyezkedni bankban, Marketing és a marketing-gondolkodás.

· A vállalkozás.

· Az üzleti gazdaságtan számviteli-, pénzügyi-, statisztikai-marketing alapjai.

· A vásárolt készletek a gazdálkodásban.

· A munkavállalókkal kapcsolatos elszámolások.

· A befektetett eszközök.

· A tevékenység költségei és az értékesítés.

· Marketing-mix, tervezés.

· A pénzügyi és a hitelműveletek rendszerezése.

· Zárás- éves beszámoló.

2014. jan. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
első, te most tulajdonképpen mit is fejtettél ki hozzászólásodban?
2014. jan. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
én sem egészen értem mi akar az lenni :d
2014. jan. 23. 23:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Én utóbbira járok. Ez a kettő a legpiacképesebb szak a gazdaságelemző után/mellett.

A psz-szel könnyebb elhelyezkedni. Sima ak ba-val szinte lehetetlen (értelmes munkára), az leginkább alapozó szak. Pszen mindenképp lesz sok számvitel, ami igen hasznos, de nem is könnyű, nem mindenki rajong érte..

Egyik alapszak sem túlságosan nehéz (Corvinuson), ha a matek nagyon megy, akkor a gazdaságelemzőt válaszd, ha azt távolinak érzed, akkor jobb lehet a psz, mivel az ak a gazdaságelemző könnyített változata.

2014. jan. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a véleményt :d a pénzügyet "közelebb érzem a szívemhez" :d
2014. jan. 25. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!