Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia mesterképzés?

Pszichológia mesterképzés?

Figyelt kérdés

Félek,hogy nem lesz meg pszichológia alapképzésre a pontom,túl magas még mindig a ponthatár...látom,hogy van pszichológia mesterképzés is,de semmit sem tudok róla.Ezek érdekelnének

-milyen alapszakot kell elvégezni hozzá?

-mi a különbség az alap ill. mesterszakot végzett pszichológusok között?

-mi a véleményetek az ELTE pszichológiáról?



2014. jan. 24. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal csak azok jelentkezhetnek pszichológia mesterszakra, akiknek már van pszichológia alapszakos diplomájuk. A különbség az, hogy a mesterfokozattal rendelkezők (a szakirányuknak megfelelően) több irányban elhelyezkedhetnek az alapszakosokhoz képest. De mi lenne, ha utánanéznél?
2014. jan. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológia mesterszakra csak pszichológia alapszakról mehetsz, direkt így van kitalálva (ezzel küszöbölik ki azt, hogy nem osztatlan a képzés, amire egyébként nagy szükség lenne). Ehhez hozzátartozik az is, hogy az alapszakos diplomával lényegében nem mész semmire, ugyanis még csak pszichológus végzettséged sem lesz - "viselkedéselemző" lesz a papírodra írva. Tehát ha wc papíron kívül másra szeretnéd használni a diplomádat, muszáj elvégezned a mesterképzést is. Itt már eleve vannak szakirányok, amelyek közül választanod kell a jelentkezésnél.


Az ELTE pszichológiát tudom ajánlani, én oda járok, és nagyon szeretem. Ezen kívül a Károli nagyon jó még, ez a kettő a legszínvonalasabb és egyikkel sem tudsz mellélőni. A legnagyobb különbség az, hogy az ELTE sokkal kutatásorientáltabb, és nagyobb a hangsúly az elméleti tudáson, a Károlin pedig a gyakorlat a mérvadó.

2014. jan. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ÉS a pázmányról van véleményed? (A károlin tudtommal még magasabba ponthatár,sajnos esélytelennek tartom hogy oda felvegyenek...)
2014. jan. 24. 21:19
 4/10 anonim ***** válasza:

Pázmányról én sajnos nem sokat tudok, van egy-két ismerősöm ott is pszichón, nem szoktak panaszkodni. Plusz ugye elvileg most szeptembertől Piliscsabáról Budapestre költözik a képzés, ami azért valljuk be elég előnyös dolog.


Károlin egyébként nem volt minden évben magasabb a ponthatár, mint az ELTE-n, ez tavaly változott így meg (ELTE-n 10 pontot csökkent a határ, de valószínűleg azért, mert 70 emberrel többet vettek fel, mint egy évvel azelőtt). Úgyhogy azzal pl. nem veszítesz semmit, ha azokat az intézményeket is megjelölöd a rangsorodban, amelyeket nem látsz esélyesnek - hiszen nem tudhatod biztosra, és később lehet, hogy bosszankodnál, ha kiderülne, hogy simán felvettek volna :)

2014. jan. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És sorrendben szerinted melyiket lenne értelmesebb elsőnek jelölni?
2014. jan. 24. 21:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Kedves előző válaszoló! Látom, hogy te értesz a témához, és engem is érdekel a pszichológia. Igazából annyi lenne csak a kérdésem, hogy a szakosodás mit takar? Mik az opciók?
2014. jan. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én Károlis vagyok.

Valóban, nem nagyon lehet mellé lőni, mindenkinek megvan a preferált sorrendje, de károlit, eltét és pázmányt is be lehet írni. Bevallom én a gyakorlatorientáltság miatt döntöttem a károli mellett (bár hát...sztem kutatási lehetőség van a károlin is, de igaz, h sok a gyakorlati szakember), meg mert családias. (Nálam fontos szempont volt.)

2014. jan. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az ELTE-n tanuló válaszoló vagyok. A felvi.hu honlap szerint a következő szakosodási lehetőségek vannak mesterképzésen:

kognitív pszichológia, társadalom- és szervezetpszichológia, munka- és szervezetpszichológia, klinikai és egészségpszichológia, tanácsadás- és iskolapszichológia, fejlődés- és klinikai gyermekpszichológia, interperszonális és interkulturális pszichológia


Igazából annak érdemes utánanézni, ha egy adott szakirány megtetszik, hogy azt hol tudod tanulni, mert nem mindenhol lehet mindent.

2014. jan. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na de szinte mindegy, hogy hol végzi a BA-t, MA szempontjából. Hozzánk és szoktak jönni külsősök, és tőlünk is sokan mennek el eltére, bme-re masterra.

Én mondjuk maradok a Károlin tervem szerint.

2014. jan. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9: Persze, az mindegy, nem is mondtam erre vonatkozóan semmit, csak azt, hogy arra készüljön, hogy lehet, hogy MA-t nem fog tudni ugyanott tanulni, ahol BA-t :)
2014. jan. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!