Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Ceglédi Kossuth Gimnáziumot...

A Ceglédi Kossuth Gimnáziumot vagy a Monori JAG-ot ajánljátok?

Figyelt kérdés
A Monori Jag-ban 162 pontom lesz a 200-ból, a Kossuth Gimiben 140 a 175-ből. Leadtam egy sorrendet a jelentkezési lapon, de már nem vagyok benne biztos,hogy tényleg így szeretném. Mivel lesz két nap lehetőség a módosításra, ezért nagyon szívesen venném, ha bárki, aki ezen gimnáziumok bármely tagozatára jár megosztaná velem a pozitív-negtív tapasztalatait. Ami érdekelne: Milyen a 0. évfolyam mind a két iskolában? Mennyire erős a nyelvoktatás, mennyire segít a nyelvvizsga megszerzésében? Érdemes 0. évf.-ra menni? A 0. évfolyam jobb, vagy az emelt nyelvi a Kossuthban? Mennyire erős v. gyenge a Jag? Nagyon köszönöm mindenkinek, aki segít a döntésben véleményével.

2014. febr. 4. 22:26
 1/5 anonim válasza:

Szia :) Szerintem a JAG-ba menjél! A nyelvi ott nagyin jó, megéri, ha nyelveket akarsz tanulni, ráadásul a nyelvisek és a hatosztályosok kapják meg a legjobbfej tanárokat!

Hát én őszintén megmondom, hogy nem nagyon ismerem a ceglédi Kossuth-ot, de azt tudom, hogy a JAG-ba érdemes menni! Igazából az a lényeg, hogy hanyadikként vettek téged fel (szerintem jó pontszámod lett), mert ugye egyik-egyik tagozat (angol v német nyelvibe) 17-17 embert vesznek fel. Az a lényeg, hogy NE simába járjál! A nyelvvizsga érdekében nagyon segít, 10. végére középfokút is letehetsz az egyik nyelvből. A 0. az azért érdemes, mert ott a nyelvekbe húznak bele nagyon, a többi tantárgyat (töri, magyar matek stb..) csak épp annyira vannak óraszámaik, hogy szinten tartsák abból a tudásotokat. A JAG erős amugy (nyelviben és hatosztályosban). És csak akkoör menyjél, ha szorgalmasan tanulod a nyelveidet, és nem lustálkodsz! :)

2014. ápr. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. ápr. 21. 21:17
 3/5 anonim válasza:
Szia,végül a JAG-ba jelentkeztél ? :)
2014. ápr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mindkettőt bejelöltem, és a Kossuthba vettek fel

0.évfolyamra.

2014. ápr. 25. 10:22
 5/5 anonim válasza:
Szia, eddig mik a tapasztalaid? Idén én is a Kossuthba készülök 0.-ba, örülnék ha majd tudnál írni pár sort :)
2014. okt. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!