Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Veres Pálné Gimnáziumban...

A Veres Pálné Gimnáziumban most komolyan olyan nyelvből kell szóbelizni, amit nem is tanultál?

Figyelt kérdés
Talán csak nekem tűnt ez fel, de akkor nagyon csúnyán félreérthettem, ugyanis a felvételi tájékoztatóban az áll, hogy a nyelvi előkészítős osztályba jelentkezőknek angolból is szóbelizniük kell, még akkor is, ha eddig csak németet tanultak.

2014. febr. 8. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Hol van az a tájékoztató?
2014. febr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ezt olvastam el.


[link]

2014. febr. 8. 22:06
 3/9 anonim ***** válasza:

" A kezdő csoportba olyan jelentkezőket várunk, akik eddig német nyelvet tanultak. Ők német nyelvből is tesznek felvételi vizsgát. A 9. évfolyamon heti 3 órában részesülnek német nyelvoktatásban, a 10. évfolyamtól kezdve pedig haladó szinten tanulják ezt a nyelvet. A haladó csoportba jelentkezőknek angol nyelvből kell felvételi vizsgát tenniük."


Ebből hogy sikerült leszűrni azt, hogy a kezdők angolból felvételiznek? Ez a szöveg azt jelenti, hogy németből.

2014. febr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Ők német nyelvből IS tesznek felvételi vizsgát."


Szerintem ez azt jelenti, hogy angolból is, és németből is. Vagy félreértem?

2014. febr. 8. 22:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Félre bizony. Nyilván van valami alap mindenkinek, pl. magyar.
2014. febr. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja most nézem, tényleg. Hoppá!
2014. febr. 8. 23:47
 7/9 anonim ***** válasza:
A Veres Pálné Gimnáziumban ugye csak a nyelvi előkészítős osztályosoknak kell nyelvből szóbelizni...és pl. humánon nem...?
2014. febr. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak aki a haladó csoportba menne, azt tesztelik le angolból (ha jól értettem)-

Aki a kezdőbe, azt nem-

2014. febr. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Aki kezdő angolos szeretne lenni, annak németből kell vizsgáznia. A2-es az elvárt szint.
2014. febr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!