Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiken keményebb a matek?...

Melyiken keményebb a matek? Gépészmérnök, járműmérnök, gazdaságinformatikus, mérnökinformatikus?

Figyelt kérdés

Ezek közül melyien a legkeményebb/legkönnyebb a matek?

Egy gazdaságinformatikus végzettséggel is el lehet olyan könnyen helyezkedni, mint egy gépésszel?



2014. febr. 12. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
A matek mindenhol kb egy szinten mindegyik szakon, elhelyezkedési lehetőség talán a járműmérnökkel a legrosszabb a többi megint szintúgy egyen értékű talán a gépész a legjobb. A mérnök és gazdaságinformatikán ugyan olyan elhelyezkedések vannak lehetne vitatkozni melyik a jobb én gazdaságinformatika felé hajlok szerintem egy informatikusnak egyáltalán nem baj ha van fogalma a pénzügyi dolgokról és eleve ez tulajdonképpen a pénzügyi és vállalat irányítási rendszerekkel foglalkozik
2014. febr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amugy egyiken sem olyan veszesen durva a matek. Mondom ezt gepeszkent, de mivel a tobbin is hasonlo az anyag, sokkal nehezebb ott se lehet.
2014. febr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
sajat tapasztalat alapjan(!) a mernoki szakokon egy fokkal konnyebb a matek mint infon. pl a gazdinfo anno kozgazdasagi programozo matematikus neven futott. persze nyilvan egyetemfuggo is a dolog.
2014. febr. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igazából a matek halál egyszerű mérnökin. Csak be kell tanulni a módszereket, elmélet az szívás kicsit. Én 5-ösre szigorlatoztam úgy, hogy szakközépben minden évben jött a bukásértésítö, meg ment a teperés a kettesért, érettségire összeszedtem magam majd 1 év teknikus és 2 év meló után ismét üres fejjel belevágtam a gépészmérnökibe, első félév első fele kemény volt 0 matektudással, de végül 4es mat I aztán 5ös mat II 4es mat statisztika és 5ös szigorlat. Komolyan most visszasírom a matekot annyira könnyű volt 1-2 mostani tárgyhoz képest...
2015. nov. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gépészmérnök, járműmérnök matek nem nehéz..

Gazdaságinformatikusnál hangyányit nehezebb, gazdasági modellek elég kemények tudnak lenni, de ez már inkább PHd.

Mérnök informatikus matek nehézsége meg inkább szakirányfüggő. Van olyan szakirány, ahol még egy Gazdinfósnál is kevesebb a matek, de van olyan is, ahol már majdnem majdnem matematikus szint is kellhet.

PHd-n viszont már a konkrét szakterületed határozza meg, hogy milyen és mennyi matekra van szükséged, sehol sem könnyű, de azért nem is annyira nehéz, viszont elméleti irányú infón ez is szintén eléggé bedurvulhat..

2015. nov. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!