Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezik szigorú bentlakásos...

Létezik szigorú bentlakásos iskola Magyarországon?

Figyelt kérdés

Létezik Magyrországon olyan szigorú bentlakásos iskola, amihez nem feltétel a jó tanulmányi átlag és nem keresztény iskola?


A fiamnak keresek isklolát, aki most 13 éves, nagyon rosszul tanul ill. nem tanul, most áll az elkallódás szélén. A magaviselete miatt eltanácsolták az előző iskolából, most is jár persze iskolába, de ez még nem a végleges megoldás.


Vannak egyéb meredek dolgai is, amik miatt ilyen iskolát kéne találnom


Halottatok ilyenről, tud valaki segíteni?


2014. márc. 6. 22:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%

És ahelyett hogy megnevelnéd, magántanárt fogadnál mellé a jobb tanulmányi eredményéért, és odafigyelnél rá és szeretnéd, inkább GYÁVÁN elküldenéd egy bentlakásos suliba?

Ha a felmerült problémáidat szereted a szőnyeg alá söpörni akkor minek kellett neked gyerek? Remélem neked sem fog rosszul esni mikor öregen a gyereked bezárat az idősek otthonába.

Ne használd légyszi magadra az anya/apa szót. Kösz. -.-"

2014. márc. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Egy gyereket az tud megnevelni, akire hallgat, rám nem hallgat, apja meg nincs.


Előbb kérdezz, aztán ítélkezz...

2014. márc. 6. 22:23
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
miért nem neveled meg? mi az, hogy nem hallgat rád?
2014. márc. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%
Pedig igaza van az elsőnek. Abba belegondoltál már, vajon hogy jutottatok el odáig, hogy nem hallgat rád? Nem lehet, hogy azért, mert kicsi korától megszokta, hogy nincs következménye annak, ha nem hallgat rád (= nem büntetted elég következetesen)?
2014. márc. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Bele, a körülményeket nem írtam le részletesen.


Köszönöm a válaszokat.

2014. márc. 6. 22:28
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem a bentlakásos iskola nem oldja meg a problémát.

Ha engem a szüleim bentlakásos suliba küldtek volna anno, biztos haragudnék rájuk életem végéig.


Más megtudja nevelni a gyerekét, apa nélkül is... Csak mellékesen mondom.

2014. márc. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Elrontottad, a te hibád. Neked kellene helyrehoznod, nem leadni mint egy megunt kisállatot.
2014. márc. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Én nem oltlak téged, de vedd azt figyelembe, hogy van szigorú bentlakásos iskola ami nem egyházi, de pont oda nehéz bejutni és jó tanulmányi eredmény kell hozzá..pl. van katona iskola [link]

De hangsúlyozom ilyen helyekre nem azért veszik fel a diákokat hogy ők majd megneveljék hanem mert oda való tanulmányi eredmény alapján, és felvételi elbeszélgetés alapján..tehát esélytelen amit akarsz.

Sima iskolába valahova koliba elküldheted de onnan meg kicsapják egyhamar ha nem illeszkedik be és vét a házirend ellen.

Ez a feladat rád marad..ebben egy iskola sem fog segíteni, remélem boldogulsz vele.

13 éves a gyerek...ebben a korban azt teheted vele ha megpróbálod a sport felé fordítani a figyelmét..ott van szigor ha eredményeket akar valaki..elviszed nevelési tanácsadóba hogy szakemberek segítsenek neked...

2014. márc. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
98%

Pszichológushoz (persze az megfizethetetlen), de legalább az ingyenes nevelési tanácsadóhoz fordultál már? Ki kellene szakértőnek derítenie, hogy mi okozza az iskolai sikertelenségét pl hiperaktivitás, figyelemzavar vagy valami diszlexia, diszkalkulia-féle. Ezek fejleszthetők. Legalább olvass neveléssel kapcsolatos könyveket, pl Vekerdy Tamást, most is van egy új: [link]

Akármilyen konfliktusaitok vannak, a gyerekednek rád van szüksége, ha elküldenéd, az olyan, mintha börtönbe küldenéd, de kell, hogy elvárásokat támassz vele, pont, hogy igényli a korlátokat. Lehet beszélgetni egy kamasz gyerekkel, hogy tudjon róla, hogy te mit érzel vele kapcsolatban és közös programokat csinálni, hogy legyenek közös pozitív élményeitek, ne csupa számonkérés. Nem akar neked szándékosan ártani, de neki se jó apa nélkül. Nem ártana egy pasit beszerezned, akivel megtalálják a hangot, és te se lennél egyedül. A családban csak van férfi, nagyapa, nagybácsi.

2014. márc. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
98%
Beszélgess vele . Engem egyszer elvitt anyám pszihológushoz mert meg akartam verni az összes osztálytársam mert csúfoltak . (4.-es voltam ) .Ettől csak azt hittem hogy árvaházba fog adni mert bolondnak tart . De azóta megbeszéltük . Foglald le az idejét . Nekem az ő korában egy szabad percem sem volt .
2014. ápr. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!