Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanítanak a Pázmányon (molekul...

Tanítanak a Pázmányon (molekuláris bionikán, vagy azok mesterszakjain) robotikát?

Figyelt kérdés
Idén felvételizek, az első két helyen az SZTE és a PPKE molekuláris bionika szakát jelöltem meg. Leginkább a robotika érdekel. Megnéztem mindkét egyetem tantervét, a szegedinél láttam robotikát, a Pázmánynál nem. Ez azt jelenti, hogy ott nincs ilyen, vagy csak "elfelejtették odaírni"?

2014. ápr. 2. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a robotika érdekel, akkor mérnök infóra érdemes menni. Bár én Pázmány bionikusként fel tudom venni a mérnök infós tárgyakat is, csak egy kérvényt kell írni. Hivatalosan nincs benne a tantervben, de ez nem jelent semmit.


Fel kell hozzá venni az irányításelméletet, mert arra épül a robot. 4 félévben már fel is tudod venni gond nélkül :) Fel is akartam, de úgy éreztem elég ez a félév önmagában is 2 szigorlattal. Majd 1 év múlva. Teljesen kötetlen mikor veszed fel.

2014. ápr. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amúgy engem is érdekel, kb én is hasonló okok miatt jöttem ide. (Mozgássérülteknek robot protézisek, ember-gép interfész stb) de közben a molekuláris biológiában is annyi érdekes dolog van + spéci előadások... hát egyelőre második év végén fogalmam sincs mitévő legyek.

Fő célom még mindig a protézises móka, ugyanakkor a mikrofluidikai eszközökben nagy ipari lehetőség van. Vagy az oncothermiában, amit majd lehet önlabnak akarok. Persze nincs kizárva, hogy több dologgal is foglalkozzon az ember :) Inkább legyen több, mint kevesebb...2. év végére már azért lassan kezd beállni a szakmai irány.

2014. ápr. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Meg az anyagtudomány is rettentő jó, a carbon nanotube izomrostok egyszer leválthatják majd a szervomotorokat. Ennek a vezérléséhez meg komoly matematika és akár anatómia is kellhet, hogy értsd hogy működnek az izmok.

Igazából ez a BsC kb erre is való, megadja a komoly term.tud alapokat, és eldöntheted hogy mi érdekel és mi nem. Arra ne is számíts, hogy első 2 évben komoly gyakorlati dolgok lennének. Persze mindig lehet érdeklődni , milyen lehetőségek vannak. Ez már a TDK időszaka is pl...

2014. ápr. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hah! Évfolyamtárs. Ki vagy?
2014. ápr. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!