Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikrobiológus szeretnék...

Mikrobiológus szeretnék lenni, segítene valaki?

Figyelt kérdés
Doktori címet kapnak? Hány éves a képzés? Mik az előfeltételek? Nehezebb, mint az orvosi? Előre láthatólag az ELTE-re szeretnék menni. 15/L

2014. ápr. 19. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy mikrobiológus légy 3 év alapszak és 2 év mesterszak elvégzése szükséges, megfelelő (biológia-biológus) szak megfelelő szakirányán. Ezért nem jár doktori cím, csak két oklevél, a fokozat megszerzésére egyetem után van lehetőséged doktori képzés keretein belül. Ez egyébként a későbbi tudományos (kutatói-oktatói) előmenetelhez szükséges.

Az egyetemi felvételi követelményeket itt megtalálod:

[link]

"Nehezebb, mint az orvosi?" Erre a kérdésre pedig nincs pontos válasz.

2014. ápr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor kapsz doktori címet, ha megcsinálod az általános orvosit és onnan mész mikrobiológusnak. Ha biológiáról mész, akkor a cím nem jár, viszont ha PhD-zel, akkor tudományos fokozatként járhat a Dr.

És abban biztos vagyok, hogy nem nehezebb mint az orvosi.

2014. ápr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, igazán hasznosak voltak.
2014. ápr. 19. 16:10
 4/4 anonim válasza:
0%
Én molekulárisbiológus szeretnék lenni:) és úgy hallottam hogy kapnak
2014. máj. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!