Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most 2014-ben milyen iskolának...

Most 2014-ben milyen iskolának számít a Kodolányi Főiskola?

Figyelt kérdés
Régen nagyon sok rosszat hallottam róla, de sokan mondták, hogy fejlődött azóta, de még mindig sokan szidják. Mi az igazság? Azt olvastam, hogy 45%-kal kevesebben jelentkeztek idén, mint tavaly. Van jövője az iskolának, a jövőben érdemes bárkinek is oda jelentkezni?

2014. ápr. 21. 17:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
7%

45%-kal kevesebben jelentkeznek oda, szerinted milyen a jövője?


Mindig is egy pénzlehúzós, fizetős, büfé iskola volt, az is marad.

2014. ápr. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Én kommunikációra jártam, s maximálisan meg voltam vele elégedve, szerintem neked is jó választás. Ami nagy előnye a sulinak a nemzetközi lehetőségei, könnyedén szerezhetsz külföldön tapasztalatot.

Kétségtelen most kevesebben jelentkeztek, ám minden felsőoktatási intézmény életében vannak nehéz periódusok. Szerintem pont az elmúlt évek csökkenései miatt fog még inkább a szolgáltatásainak fejlesztésére fókuszálni a suli. Az a vicces, hogy a legtöbb rossz vélemény olyanoktól származik, akik nem is odajártak...

2014. ápr. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
91%

Amikor a Corvinuson voltam nyílt napon nem éppen a legjobb véleménnyel távoztam az iskolából. Az tény, hogy az iskola hírneve és kinézete igazán imponáló, azonban erkölcsi szempontból nem feltétlenül emelkednek ki. Hogy is értem ezt? Nos először is, a nyitójuk alatt, sőt az összes előadás elején is, egy önfényező szónoklat volt hallható. A Kodolányira is kitértek szónoklatukban, és már-már gyomorforgató stílust ütöttek meg. Elismerték a Kodolányit, mint konkurenciát, éppen ezért beszéltek róla undorral.


Nos a Kodolányis nyílt napról teljesen más véleménnyel jöttem ki. Kedves, barátságos volt a légkör és ők nem szidták a konkurenciát... Azt is tegyük hozzá, hogy pl. a kommunikátori képzésben igazán kiemelkedik az iskola. Az ő intézményük volt az első, ahol hazánkban ilyen felsőoktatási képzést indult, valamint ha megnézzük a médiában tevékenykedőket diplomájuk szerint, akkor nagyon sokan, a Kodiról kerültek ki.

Az pedig egy nagyon téves információ, hogy ide "hülye" emberek járnak....


(Az első válaszadónak csak annyit üzennék, hogy a kommentárja pontosan visszatükrözi az értelmiségi szintjét és érettségét.)

2014. júl. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
*képzés indult
2014. júl. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"(Az első válaszadónak csak annyit üzennék, hogy a kommentárja pontosan visszatükrözi az értelmiségi szintjét és érettségét.)"


Kicsit öngól.

Az első válaszadó a Kodón szerezte meg a diplomáját.

2014. júl. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Sajnálom, ha megsértettelek. A kijelentésem, a megnyilvánulásod stílusára szólt. A véleményed tiszteletben tartom.


Egy kicsit viszont gondolkozz el azon, hogy tulajdonképpen ki is vitte be azt az öngólt.

2014. júl. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyértelműen te.


Én oda jártam, de nem vagyok rá büszke. Életem egyik legrosszabb döntése volt, de ha már ott kezdtem el, akkor befejeztem. Utána az ég világon semmiféle előnyt nem nyújtott ez a fajta diploma.

2014. júl. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Én oda jártam, de nem vagyok rá büszke. Életem egyik legrosszabb döntése volt, de ha már ott kezdtem el, akkor befejeztem. Utána az ég világon semmiféle előnyt nem nyújtott ez a fajta diploma."


én a Kodón végeztem idén. Bevallom, azért írtam ki ezt a kérdést, mert én is eléggé megbántam,h oda mentem, csak ha már elkezdtem, be akartam fejezni. Ha nem titok, elárulod,h neked mivel volt gondod és h milyen szakot és mikor végeztél?

2014. júl. 15. 15:45
 9/13 anonim ***** válasza:

"Ha nem titok, elárulod,h neked mivel volt gondod és h milyen szakot és mikor végeztél?"


Francia nyelvtanár - Médiatudomány, néhány éve. Az egész intézmény színvonalával komoly problémáim voltak. A francia tanszék egy az egyben alkalmatlan tanításra, szerintem végzettségük sincs hozzá, csak a nyelvet beszélik. Az azért édeskevés. Viszont legalább szemetek voltak és megizzasztottak a jó jegyekért, szemben a kommunikációval. Gyakorlatilag az első félévben volt egy alapozó tárgy, amire rendesen felkészültem, onnantól kezdve az összes tárgyon átmentem annyi anyagból + puskázásból (az emberek kb 90%-a puskázott).

A gyakorlati helyszín az iskola online újsága volt, ami olyan szánalams, hogy inkább nem is írok róla.

2014. júl. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

most, hogy már van egy kis tapasztalatom a munkakeresés terén, ki tudom jelenti, hogy a kodolányis diploma tényleg nem sokat ér. bár attól is függhet, hogy milyen szak, de azon kívül hogy elmondhatom, diplomás vagyok, szinte semmi.


a volt évfolyamtársaim nagy része (főleg lányok) gyakorlatilag eladóként dolgozik olyan helyen, ahol azért tudtak elhelyezkedni, mert fiatalok is jól néznek ki.


de amin igazán nevettem: az iskola honlapján a mozaikban ott van, hogy xy tanuló már galériatulajdonos a kodolányis andragógia végzettséggel! aztán ha elolvasod a cikket, kiderül, hogy a galériát az apja vette neki:) és állítólag az évente megrendezésre kerülő art gallery, vagy mi, marha nagy tapasztalatot adott neki a szervezésben.


kétségbeesetten próbálja az iskola bizonyítani, hogy ér valamit, de hát szerintem inkább csak annak való a Kodolányi, akinek csak papír kell. kétlem, hogy nagy jövője lenne az iskolának.

2015. jan. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!