Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek normális hogy már...

Szerintetek normális hogy már nyári gyakorlatra akarnak küldeni?

Figyelt kérdés
15 vagyok, 1 éve járok vendéglátós szakközépbe, és idén nyáron már lesz 2 hét gyakorlat (50 óra). Egyrészt én ezt amikor megtudtam nagyon ideges lettem, hogy elvesznek a nyaramból két hetet, másrészt én úgy tudtam, hogy ilyen idős gyerekeket még nem is szoktak gyakorlatra küldeni, inkább egyetemistáknál szokás ez... Ez mennyire gyakori egyébként? Sok szakközépbe van ez vagy csak a miénk ilyen kedves? Amúgy abból adódóan, hogy még csak egy éve tanulom a pincérkedést (+ még elég béna is vagyok) és alig tanultunk ez idő alatt valamit én szerintem nem igazán fogok tudni ott bármit is rendesen megcsinálni és már most izgulok azon, hogy bénázni fogok stb. Az osztály 95%-a nem is akar és nem is lesz pincér, akkor miért kell ezt? És még pénzt sem kapunk érte...

#szakközépiskola #2014 #nyári gyakorlat #pincérkedés #szakmai gyakrolat #vendéglátós suli
2014. ápr. 25. 23:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Ne viccelj már! Ezer éve így megy, hogy a szakmunkások, szakközepesek is nyári gyakorlaton vesznek részt, és nem kapnak érte fizetést, mivel oktatásnak vehető.

Én 25 éve jártam iskolába, és 1 hónapot voltunk gyakorlaton. Ingyen.

2014. ápr. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

jó tanács:

mennél több gyakorlatot végezz el, többet, mint ami kell, mert majd ha munkát keresel, ez fog csak számítani!

2014. ápr. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

"Ne viccelj már! Ezer éve így megy, hogy a szakmunkások, szakközepesek is nyári gyakorlaton vesznek részt, és nem kapnak érte fizetést, mivel oktatásnak vehető.

Én 25 éve jártam iskolába, és 1 hónapot voltunk gyakorlaton. Ingyen."


Nem viccelek, én ezt nem tudtam, senki nem mondta nekem. Egyébként nem mindenhol megy így, sőt szerintem inkább ritka az ilyesmi, mert nekem rengeteg ismerősöm van különböző szakközepekből, rokonaim is jártak szakközépbe és senkinek sem kellett nyáron gyakorlatozni. Mondták is rokonaim hogy nekik ez csak egyetemen volt, szakközépbe nem is szoktak ilyet.


"jó tanács:

mennél több gyakorlatot végezz el, többet, mint ami kell, mert majd ha munkát keresel, ez fog csak számítani!"


Elvileg majd vmi fejesünk a suliba ad egy lapot, hogy milyen "gyakorlatokat" kell elvégezni, én annál többet biztos nem fogok, mert SOHA nem fogok pincérként dolgozni. Ezért sem értem hogy minek küldenek 120 embert gyakorlatozni, úgy hogy közülük 10 fog majd ténylegesen a szakmába dolgozni.

2014. ápr. 26. 04:43
 4/30 A kérdező kommentje:
Ja, és nem is mondtam, hogy ha ezt az 50 órát nem végzi el valaki akkor az EGÉSZ ÉVE érvénytelen. Tehát 13 tantárgyból elértem minimum a kettest, de ez még semmi, 50 órát még kell ingyen dolgoznom különben nem érvényes. Legalább akkor hiányzásként könyvelnék el vagy vmi... Nem, kötelező nyáron dolgozni... Szerintem még azt se lehet megcsinálni hogy jövő évre átmegy valaki másik suliba és akkor esetleg nem kell megcsinálnia ezt a fäszságot, mert én biztos vagyok benne hogy akkor is szemétkednének hogy nem engednek tizedikbe mert nem csináltad meg az 50 órás gyakorlatot... Az már egyáltalán nem érdekelné őket, hogy másik suliba sem azt fogom csinálni...
2014. ápr. 26. 04:54
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Két vendéglátóipari szakközépiskolát ismerek, mindkettőben van nyári gyakorlat. De ha nem ezt akarod csinálni mit keresel ott?
2014. ápr. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
84%
Jahj istenem, ne hisztizz már két cseszett hét miatt.
2014. ápr. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Hogy mit keresek itt? Én más okokból jöttem át ide, ebbe most nem mennék bele... De csak nézzük meg az osztályom nagy részét. 30-ból kb. 12 szeretne vagy szakács vagy cukrász lenni és pincér már senki, év elején még volt 1-2 ember aki az akart, de mára már mindenki megutálta.


Akkor most miért kell arra a 30 emberre ráeröltetni azt a szakmát NYÁRON, egy SZÁLLODÁBA, amihez a nagy részük béna is és sose fogja csinálni.


Annyira tudtam hogy jönni fog egy ilyen válasz is mint a tiéd utolsó... Nem hisztizek, csak nem értem a dolgot és képzeld nincs kedvem a 11 hetes nyarat 9 hétre rövidíteni, egy olyan munkával amit utálok, rohadt béna vagyok benne mocskosul fárasztó és sose fogok csinálni, de most ingyen kell, különben az egész évem gallyra ment. Amúgy is tanulással együtt már ugyanannyit töltök el az iskolával egy átlag hétköznap mint az anyám a munkával, kb. csak annyival jobb az iskola, hogy itt 40 nappal több szünet van, erre még ebből is lecsípnek 10-et (ja és a közmunkát nem is mondtam)... Lassan már több időt vesz el nekem a suli, amiért semmi pénzt sem kapok és semmit sem tanulok ott (hasznosat legalábbis nem), mint anyámnak a munka... Persze, jöhet a duma hogy nekem 1 meg 2 hónap gyakorlat volt és még mi fizettünk érte, de nekem már ehhez sincs kedvem. És még egyszer mondom az egész úgy jött ki, hogy én nemrég tudtam meg, de hozzám hasonlóan rengetegen nemrég tudták meg, tehát legalább illendő lett volna korábban mondaniuk és akkor lehet átgondolom hogy idejövök...

2014. ápr. 26. 12:24
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Én egy műszaki szakközépiskolába járok és nekünk,akik 2013-ban kezdték a 9. osztályt már kötelező a nyári gyakorlat és ha jól tudom érettségizni a szakmai tárgyakból.Én is úgy tudtam,hogy ilyen nem lesz,megkérdeztem felsőbb osztályokba járókat nekik sem volt teljesen nyugodt voltam(én sem szeretnék foglalkozni a műszaki dolgokkal,nem akarok gépész lenni...)Aztán jött a papír,hogy idén nyáron 2hét(70óra) nyári gyakorlat lesz,jövőre 3hét utána pedig 1hónap...utolsó évben igaz nincs,de érettségizzek még a szakmai tárgyakból ami szerintem teljesen hülyeség és nehéz is-szerintem-,érettségizzen belőle az akit ez érdekel és ilyen irányba akar továbbtanulni.Az,hogy én miért ebbe a suliba jöttem lényegtelen,de ezek a dolgok el is vették a kedvem az egésztől.Jöhetnek a fikázások.
2014. ápr. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
89%

Kivagytok akadva 2 hét gyakorlati időtől akkor mi lesz majd ha rendes főállásban fogtok dolgozni? Mert lehet ott sem fognak megfizetni rendesen, és lehet szabadságod is csak papíron fog létezni, sőt lehet a szerződésben előírt óraszám helyett dupla óraszámban kell dolgozni, és lehet,hogy a főnök ordenáré stílusban fog kommunikálni veled.

Akkor is nyafogni fogtok, hogy erről nem tudtál, nem erről volt szó?

Csak, hogy tud. Ha valami nem tetszik el lehet menni a suliból, ki lehet lépni a munkahelyről.

20-30 évvel ezelőtt 1-2 hónapos gyakorlati idők voltak szakmunkás, szakközép iskolákban is. Akkor is volt pár iskola amelyik nem kért gyakorlati oktatást, de a többségnek mindig is volt gyakorlati ideje. Nem is értem miért vagytok kiakadva ezen, hiszen a gyakorlat is a tanítás része..

2014. ápr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetérek utolsó előtti!


80%-os, te meg nagyon nem érzed át a helyzetet... Az más ha valaki 19 évesen vagy 23 vagy esetleg 25 évesen eldönti hogy dolgozni fog és mit és hogy hol. Nem fogok nyavalyogni, tudom hogy ha ilyen módon akarok élni, mint most akkor dolgoznom kell vmit. És addig tudok tanulni, tudok sportolni és tudom építeni magam, hogy majd ne a legaljább munkát kelljen végeznem, ne olyat mint a pincérkedés. De az már más, hogy most KÖTELEZŐEN elküldenek INGYEN gyakorlatozni, NYÁRON, úgy hogy én és még az osztályban kb. mindenki nem azért jött ide hogy pincér legyen. De itt rájuk eröltetik. Ha majd dolgozni fogunk senki sem fog semmit sem ránk eröltetni, itt viszont ránk eröltetik, úgy hogy a nagy részünk nem is tudott róla. Ez az igazság. Ez a ki lehet lépni barátocskám is egy olyan duma, hogy úgy mondod mintha akkora szabadsága lenne az embernek. NINCS, ROHADTUL NINCS. Nagyon nehéz, főleg nekem egy olyan sulit találnom ahol végig tudok csinálni négy évet és fel is vesznek, tehát nincs szabadságom. Mondhatod hogy 20-30 éve is voltak gyakorlatok de ez nem változtat azon a helyzeten hogy ez egy kicseszés a gyerekekkel és hogy én nem tudtam erről a kicseszésről.

2014. ápr. 26. 19:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!