Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek ha csak egy iskola...

Mit tegyek ha csak egy iskola nyerte el a tetszésemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tehát, jövőre felvételizek, és mindenképp a Károlyi Mihály spanyol-magyar gimnáziumba szeretnék menni. Nézegettem még iskolákat, tényleg, de ez annyira tetszik hogy azok a nyomukba sem érnek, csak "kibírnám". De a Károlyi egyszerűen nekem valóravált álom lenne! :D

Félek csak azt megjelölni majd. Mert mi van, ha nem vesznek fel? Mit tehetnék, hogy rávegyem magam más iskolákra?

előre is köszi!



2014. ápr. 27. 10:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Milyen tanuló vagy?

Mindenképp érdemes gyengébb sulikat is másodiknak, harmadiknak, stb. megjelölni a biztonság kedvéért

2014. ápr. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Melyik tagozatra mennél?

Jelentkezz több tagozatra, úgy egyből annyival több esélyed lesz - Aztán másodiknak pl. megjelölhetnéd a Kispesti Deák F. Gimit (bár ott nem biztos, hogy van spanyol)

2014. ápr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

4,5 :) nyelvből dicséretes(angol). Angol tagozatra szeretnék, attól félek, hogy mivel a németet nem szeretem, ezért arra nem mennék, az orosz viszont nem túl nehéz? :O

ám köszi a választ! :)

2014. ápr. 27. 13:14
 4/22 anonim válasza:
Egyik nyelv se túl nehéz ha van hozzá érzéked. Ha viszont nincs és arra a tagozatra mész az ciki.
2014. ápr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Szia! Úgyan így voltam idén (felvettek :D) de én olyan sulit is megjelöltem ami szenvedés lett volna nekem! De írj privit és akkor hátha tudok segíteni :)
2014. ápr. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Én nem ezzel a sulival voltam így, de hasonló cipőben jártam. Ha jól értelmeztem, szereted a nyelveket. KEress olyan iskolákat, ahol szintén tanulhatsz angolt és spanyolt, hogy ha mégsem vesznek fel, akkor legalább a fontos tantárgyaid meglegyenek.

De szerintem ha készülsz a központira, akkor simán fel fognak venni :)

Hajrá!

2014. ápr. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

#4: nem felvágás, ha azt mondom van.(spanyolból itthoni tanulás után kb. középfokot le tudnám tenni -tudtam volna, mostanra nem biztos, nem nagyon használtam)

#5:írok :)

#6: köszi, segítettél! Reményt adsz :D

2014. ápr. 27. 20:34
 8/22 anonim ***** válasza:
Szia, engem most vettek fel a Károlyiba,és ahogyan elnéztem a rangsort voltak olyanok, akik a 170 valahányadik helyről is bekerültek, így ne aggódj, ha megírod jól az írásbelit és a szóbelit nem rontod el (nagyon aranyosak voltak a tanárok :)), akkor tuti bent vagy! De azért jelölj meg még nyelvtagozatos iskolákat, ha annyira nyelvet szeretnél tanulni! :)
2014. ápr. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Huh, köszi! :D

Hány pontos lett az írásbelid? :D

2014. ápr. 29. 17:08
 10/22 anonim ***** válasza:
80 :)
2014. ápr. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!