Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha ősszel érettségizek, akkor...

Ha ősszel érettségizek, akkor pótfelvételivel nyáron jelentkezhetek egyetemi képzésre?

Figyelt kérdés
Réges-régen érettségiztem, és emeltszinten szeretnék újra egy tárgyból ősszel. Jelentkezhetek így a nyári pótfelvételi időszakban egy szeptemberben induló egyetemi képzésre? Köszi!
2014. máj. 9. 22:29
 1/5 reptoid ***** válasza:
Tekintve hogy a pótfelvételisek is ugyanúgy a rendesen felvettekkel kezdik szeptemberben az egyetemet, az érettségi pedig októberben kezdik és még novemberben is tart a szóbelikkel, így aztán ez nem lehetséges.
2014. máj. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom! Anno lehetett olyat, hogy hianypotlas terhe mellett felvettek szeptemberben ha volt adott szakon (koltsegteriteses) szabad hely. Ezek szerint ez már nem mukodik.
2014. máj. 9. 22:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Jelentkezhetsz olyan szakra, amihez elég a meglévő érettségid... Az őszi érettségivel leghamarabb februári keresztféléves képzésre.
2014. máj. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos a jogászhoz kell egy emeltszintű, én meg még a régi rendszerben éretsségiztem. Keresztfélévesen nem tudom indul-e, majd megnezem koszi!
2014. máj. 10. 00:12
 5/5 anonim ***** válasza:

KRE-n szokott indulni jogász keresztfélévvel, de csak az utóbbi években..(pontosan 2013-ban és 2014-ben indult keresztfélévvel jogász képzési itt)Sehol máshol nincs ilyen...

A többit tökéletesen leírták Neked..

Egy apró dolog még, ha esetleg van diplomád (bármilyen) akkor tudsz emelt érettségi nélkül is jelentkezni jogász szakra..és a diplomád alapján számolják a pontokat. (5-ös diploma max 200 pont ezt szorozzák kettővel a diplomásoknak van ilyen duplázós módszer is bizonyos egyetemeken, ezt 2013 óta megengedi a jogszabály, de az egyetemek hatásköre hogy eldöntsék az ő képzésükre lehet e ilyen pontszámítási móddal bekerülni.(pl. ME ÁJK-n lehet én is így jelentkeztem most februárban)

2014. máj. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!