Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matematikából szóbelit csak...

Matematikából szóbelit csak az tehet aki nem éri el az elégséges szintet?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy megvan a kettesem matematikából, viszont javítani szeretnék a százalékon pl.: továbbtanulás miatt. Ilyenkor kérvényezhető, hogy szóbelizhessek is vagy nincs erre jogom? Mert kicsit igazságtalannak tűnik, hogy aki nem éri el az elégséges szintet de még mehet szóbelizni az akár hármas is lehet.

2014. máj. 10. 00:53
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
A szóbeli matekból az utolsó esély hogy ne bukj meg az érettségin. Ha javítani akarsz akkor ha leérettségiztél elmehetsz újra s kapsz egy pótlapot ami ha jobb mint a meglévő akkor beleteszed ha nem akkor kidobod.
2014. máj. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5%
Nekem azt mondták, ha 19% alatt van, akkor szóbeli a kettesért, de ha 19% és 25% között, akkor automatikusan bukta. Mondjuk ezt nem értem, én fordítva tartanám helyesnek. Ha átmész, szerintem csak ismételni lehet az írásbelit.
2014. máj. 10. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

#2: vagy hülyeséget mondtak neked, és akkor nincs mit terjeszteni rajta, vagy rosszul emlékszel. Nemcsak fordítva, de nincs is 19% sehol a rendszerben.


Kérdező: tényleg igazságtalan, viszont ez már sajnos így van. (Annyiban nem az, hogy az igazi tudás az írásbelin mutatkozik meg, de egy jegy javítást simán engedhetnének szóbelin.) Ezzel szemben áll, hogy rontani sem lehet a szóbelivel, a többi tárgyból meg igen, sőt elvben akár jó írásbelivel bukni is. 2005 előtt voltak ilyen tárgyak, amiből csak írásbeli vagy csak szóbeli volt, ebből a rendszerből ennyi maradt. A matek szóbeli tényleg bukás ellen van (kivéve az emelt szintet).

2014. máj. 10. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyire valós, de nekem múlt héten ezt mondták, igaz, nem matektanár. Én is hülyeségnek tartottam.
2014. máj. 10. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor adj egy tockost a tanárnak, mert hülyeségeket beszél. :-)
2014. máj. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Középszinten: - ha az írásbelid 12 pont és 24 pont közötti eredményre sikerül akkor szóbelizned kell.

- ha valamilyen felmentésed van (pl: nem tudsz írni kéztörés miatt) akkor két szóbeli tételt húzol.

Emeltszinten mindenképpen van szóbeli akárhány pontosra sikerült is az írásbelid.

2014. máj. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem kicsit igazságtalan, hanem nagyon.

Matekból csak a 12-24 pontos elégtelenek javíthatnak szóbelin, és akár 3-as is lehet az eredményük, hiszen a szóbeli jelentősen könnyebb.

2020. márc. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!