Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemények a Mathias Corvinus...

Vélemények a Mathias Corvinus Collegium középiskolás programjáról? Nagyon nehéz bekerülni?

Figyelt kérdés
Elsősorban azok véleményére lennék kíváncsi akik idén pályáznak, illetve akik már bekerültek. A fogalmazás témája egy kedvenc könyv bemutatása és a személyes érték bemutatása. Suzanne Collins Éhezők viadala jó választás lehet? Vagy válasszak komolyabb művet?
2014. máj. 16. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem, ha ki tudod emelni, hogy miért is komoly (mert azért igenis az, ez a disztópiás könyveknek nem éppen az aranyos típusa, megmutatja, hogy nincs teljes happy end), és számodra miért fontos, akkor szerintem tökéletes. Főleg, hogy ha ki tudod hangsúlyozni, hogy nem csak azért olvastad el, nem csak azért szereted, mert felkapott a film. Próbáld meg úgy megírni, hogy azt érezzék, hogy nekik is el kell olvasni, mert annyira motiváltad őket, de vigyázz, hogy ne menjen át reklámba. Mindenesetre érzelmet vigyél bele.

Legalábbis ez az én véleményem. És bocsi, amiért kicsit több dolgot hozzáfűztem, csak úgy jöttek maguktól a szavak.

Én is szeretnék jelentkezni. Azt hiszem, hogy Tamora Pierce - A nőstényoroszlán éneke sorozatról fogok írni. Szerinted lehet sorozatról? Vagy ilyenkor az első könyvről kéne írnom?

2014. máj. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsi,hogy csak most írok, remélem még látni fogod. :) Én a trilógiáról írtam összességében, összefésültem a szálakat,szerintem egész klafa lett. Remélem sikerül bejutnod, és személyesen is találkoznunk. :)Sok sikert!
2014. máj. 25. 22:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Láttam, igen, néhány naponta mindig megnézem a megválaszolt kérdéseimet. Nagyjából én is úgy tervezem, ahogy te leírtad. A vázlat már megvan hozzá, de én az utolsó előtti pillanatok királynője vagyok, szóval azt hiszem, hogy még hagyom egy kicsit pihenni ezt, főként most, hogy erősen gondolkodom azon,hogy inkább Mark Zusak Könyvtolvajáról írjak. Én is remélem, hogy mind a ketten bejutunk, bár ha meg nem, akkor a következő szemeszterben lehet még próbálkozni. Hajrá! :)
2014. máj. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elküldtem a jelentkezésemet, annyira izgulok. :D Nagyon korrektek voltak, másnap már meg is kaptam a válasz e-mailt, méghozzá név szerint. Ez nagyon meglepett :) A határidő lejárta után 2 héttel már értesíteni fognak, egy szaktanár fogja elbírálni a pályázatokat. Számolom a napokat. :D
2014. jún. 6. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!