Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kötelező a fizika emelt...

Kötelező a fizika emelt szintű érettségi a Semmelweis Egyetemre?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta orvos szeretnék lenni.Imádom a biológiát és a kémiát is szeretem, de a fizikával nem vagyok kibékülve, mióta gimnáziumba járok.A tanárom pedig eléggé megijesztett az egyik órán.xD Ha jelentkezni szeretnék majd a Semmelweis Egyetemre, kötelező felvételiznem fizikából?:| Mert a fizikatanárom ezt mondta, pedig én úgy tudtam , hogy biológia és kémia VAGY fizika emelt szintű érettségi kell.Utána is olvastam a neten, és írják hogy választható...légyszives valaki nyugtasson meg , hogy nem kötelező a fizika és én tudtam jól.:/

17/L



2014. máj. 18. 02:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer utánanéztél és elolvastad, miért nem hiszed el?
2014. máj. 18. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Te tudtad jó. Tavaly óta két emelt kell. Ebből a biosz kötelező, a másik pedig vagy kémia vagy fizika.

Kémiával érdemesebb jönni, szerintem. Több fontos tárgynál kerülnek elő az ott megtanult dolgok. A fizika is kell mondjuk, de megoldható gimis tudás nélkül is. Azért ha felvettek, érdemes árfutni a fizika jegyzeteidet is, de nem halsz bele, ha elfelejted.

Hajrá!

2014. máj. 18. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2014. máj. 18. 15:46
 4/7 csingilingg84 ***** válasza:
Választhatsz kémia és fizika között. :) Direkt megnéztem én is, mert odakészülök, és a fizikát nagyon utálom :)
2014. máj. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Ezzel én is így vagyok, pedig szeretem a matekot is, viszont a fizika egyáltalán nem megy:/
2014. máj. 24. 19:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem csak az SE-re jelentkezhetsz, hanem PTE, DE

SZTE-re is -

2014. júl. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudom , persze a többi egyetemre is jelentkeznék , de mivel budapesti vagyok ez van közelebb is és jobban megérné.:)
2014. nov. 3. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!