Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti vizsgaidőszakban hogyan...

Ti vizsgaidőszakban hogyan tanultok?

Figyelt kérdés
Elkezdődmtt. Jövő héten zh-k, utána minden héten egy v kettő vizsga. Eddig egy vizsgaidőszakon vagyok túl de azt nagyon elrontottam. Ti hogyan készültök, hogy osztjátok be az időtöket meg stb? Mennyit tanultok? Lekezelő dolgokra, hogy ő csak átnézi és lesz ami lesz válaszokra nem vagyok kíváncsi köszi.
2014. máj. 18. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:
megnézem miből lesz legközelebb vizsgám és arra tanulok
2014. máj. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gát azt sejtettem :D
2014. máj. 18. 22:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Megnézem, miből mennyit kell olvasni, beosztom a tanulnivaló (elvielg már a vizsgaidőpontok kiválasztásakor is kell lenni valamilyen rendszernek). Tételenként veszem át az anyagot, ha egyes tételeket részleteiben próbáltam átvenni, utána próbálom az egyes tételeket is összehasonlítani, mert így nem keverem a dolgokat, illetve átfogóbb képet kapok az anyagról.

Igazából nagyon nehéz így általánosságban tanácsot adni.

2014. máj. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi lekezelő van abban,hogy átnézem és lesz ami lesz alapon?

Szerintem valami más szót akartál használni,mert ez így nem értelmes.Sőt még annyit is hozzáteszek,hogy kb. előtte való nap.Ennyi.De azért azt is megjegyzem,hátha így nyugodtabb vagy,hogy idegileg rosszul viselek minden vizsgaidőszakot.Bennem van mindig a "tanulnom kéne" érzés....Sok sikert!

2014. máj. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem ez már a sokadik vizsgaidőszakom, (6.) és még mindig nem tanultam meg rendesen beosztani az időm, hatékonyan tanulni és még mindig nehezen viselem ezt az egész felhajtást. Most úgy érzem ebben a vizsgaidőszakban különösen...9 vizsgám lenne, 1 sikerült eddig, a 2.-nak seikerült az írásbeli része, de a szóbeli bukó lett, egy másik tárgynál már gondolkodom, hogy elengedem, és így van még 6,5 vizsgám hátra... Borzasztó, hányingerem van, szédülök, sokszor enyhébb rosszúllétek jönnek rám (nem komoly, csak az előbbiek), a múlt héten végig szinte enni alig ettem, most meg zaba-rohamaim vannak. Az agyam meg nem úgy fog ahogy kéne, mindig elkalandozom, most már biztosan kipróbálok valami agyserkentő vitamint, mert, hogy a koffein nem segít az fix. -Vedelem az energiaitalokat, de csak beálmosít a legtöbbször. Ráadásul most elég sok minden történt az elmúlt időszakban, amik viszont nem rossz dolgok, csak pont így május/júniusban elég sok idő elment a tanulásból ezek miatt. -3 hete volt az eljegyzésem, és azóta több buli is volt, mert volt, hogy a barátokkal, most hétvégén meg a családdal ünnepeltük meg, úgyhogy mindig volt valami.

Mindegy, szóval nem igazán van nekem se semmi kidolgozott taktikám, hogy tudnék minél hatékonyabb lenni, mert mindig megfogadom ugyan, hogy most ez a vizsgaidőszak majd más lesz, aztán végül oda jutok, hogy ott szívok bent az egyetemen még az utolsó vizsgahéten is, ami jelen esetben július eleje lesz. Nagyon görcsös és stresszes vagyok, a stresszt különösen rosszul kezelem, sokszor úgy felhergelem magam, hogy ájulás/hányás közeli állapotba jutok. Tudom, mondhatnátok, hogy minek járok egyetemre akkor, de most attól jobb lenne ha megfutamodnék? A munkahelyeken is ilyen stressz van, aki ilyen természet abból bármilyen helyzet előhozza, és nem lehet rárakni az életképtelen cetlit a homlokára, és diliházba rakni rögtön. (Bár gyakran úgy érzem, ott a helyem) Ráadásul most az elmúlt szorgalmi időszak is rohadt kemény volt, most meg félek, hogy nem fogom túlélni, belehalok!!!!

2017. jún. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!