Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha felsőoktatási szakképzésről...

Ha felsőoktatási szakképzésről tovább szeretnék menni alapképzésre ugyan abban a főiskolában, akkor ez a folyamat hogy működne?

Figyelt kérdés

Tehát ugyan úgy felvin mindent vagy a főiskolán belül?

Plusz gondolom, hogy a ez a szakképzés is többletpontnak számít de ha előtte nem érem el a minimum ponthatárt akkor mi van? A megszerzett krediteket nem lehet átvinni alapképzésre vagy nem tudom, hogy hogyan van ez. Segítsetek! Köszi!


2014. máj. 19. 01:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos a felvételi ugyanúgy működik, mintha nem jártál volna felsőoktatási szakképzésre, ugyanúgy meg kell szerezned a pontokat a felvételihez. Igen a felvin keresztül lehet és tudsz jelentkezni. Annyi lesz az előnyöd hogy kapsz + 24 pontot felvételinél..de persze a jogszabályi minimumnak meg kell lenni a plusz pontok nélkül kivéve az emelt érettségiért járó plusz pontokat.

Ha nincs meg a minimum pontszámod akkor nem nyelhetsz felvételt, hiába végezted el az FSz képzést.

Krediteket át lehet vinni a 75%-át számítják be. Biztosan megtalálod az egyetem honalapján hogy melyik tárgyból mennyit számítanak be...és hogyan..teljes tárgyból kapsz felmentést vagy részkrediteket kell telesítened az alapszakon.

2014. máj. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Intézménytől függ. Ahova én járok ott például a szakképzés után lehet jelentkezni alapképzésre és zokszó nélkül felvesznek. A szakképzésen leadott órákat ez után jóváírják és csak a maradékot kell teljesíteni.
2014. máj. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!