Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt matek és emelt fizika...

Emelt matek és emelt fizika nélkül, csak informatika emelttel a BME-n mérnökinformatikus szak lehetséges vagy lehetetlen?

Figyelt kérdés
Mindig 5ös voltam ezekből, van is hozzájuk érzékem, de a matek nem a szívem csücske. Persze legjobb lenne a BME-re menni, de ezek nélkül nem lehet? Inkább válasszak könnyebb egyetemet? Mi a vélemény az ÓE-ről? Ez a másik, ami szóba jöhet.
2014. máj. 19. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen de ha nem szereted a matekot meghalsz a BME-n. A mérnökinfó 70%-a matek és nem is akármilyen... Az ÓE és az ELTE is hasonló. Ezek a szakok elégg matek orientáltak.
2014. máj. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja, és bírom a hajtást, nem tervezem azt, hogy majd egyetem mellett bulizgatok vagy ismerkedek meg ilyesmik. Kitartó vagyok, nagyon szeretek programozni, tényleg szeretnék mérnökinformatikus lenni, kellőképpen motivált vagyok, de az emelt matekra senki sem tudna rábeszélni. Sajnos viszont félénk vagyok, nincs elég önbizalmam és nem mellesleg LÁNY! Így már semmi esélyem nem lenne a BME-n?
2014. máj. 19. 23:00
 3/8 anonim ***** válasza:

az hogy lány lényegtelen. Bnőm is lány és tökéletesen megállja a helyét. :)


A matek a probléma. Nagyon de nagyon sok matek van.

De nézz utána mennyire tudnád ezt tanulni:

Diszkrét Matematika, Analízis.

Ha úgyérzed elég kemény vagy hozzá és tudsz seggelni h ezeket megtanuld akkor ott a helyed! :)

2014. máj. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! (Az elsőnek véletlenül ment kék kéz!)

Hát azt nem mondom, hogy szeretem a matekot, de nem is utálom... Most egy évig jártam faktra, jövőre már nem szeretném felvenni. Inkább az infót. Még utánanézek, de ha megijedek marad az ÓE.. Bár az ottani diploma ugye nem ér annyit, mint egy BME-s...

2014. máj. 19. 23:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Matek és programozás kell. Infon tanulsz minden egyebet aminek ott nem veszed hasznát.

Én próbálkoztam ott pár éve, akkor még műszaki informatikának hívták a szakot. Jól megfingattak, nem ment. Elmentem ugyanilyen területen OKJ-re, ott megtanítottak programozni és még sok-sok mást. Utána már simán ment volna egyetem. Persze addigra inkább munkát kerestem és mellette levelezőn fogok diplomázni. A lényeg, hogy, ha nincs erős matek és programozás alapod, akkor inkább menjél OKJ-re előtte. Ott megtanítják ami kell.


Egyébként matematika nem nehéz, legyen az számtudomány, lineáris algebra vagy analízis. Az egész csak azon múlik mennyit gyakorlod.

2014. máj. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Matek faktot ne add le, mert már az első félévben szívni fogsz a lemaradásoddal. Az informatika emelt jó dolog, önmagában 1-2 heti tananyagot kiválthat. Ha rendesen programozol akkor az első félévben 7 kredited meg is van, több időd jut a matekra.
2014. máj. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A matek faktot már leadtam, abból csak középszintű érettségit szeretnék tenni. Tudom, hogy jó lenne bejárni, de azért nem fogok, hogy egyetemen majd ne kelljen megtanulnom.
2014. máj. 20. 16:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Rossz oldalról fogod föl... :D

Nem azért kell a matek fakt, hogy egyetemre úgy menj, hogy ott már nem kell matekot tanulnod, mivel mindent tudsz..


Hanem azért, hogy napi 5 óra matekozás helyett elég legyen napi 2 óra is...

Magadnak segítesz, azaz a többi tárgyra marad több időd, ha legalább az elején nem minden lesz új dolog... :D

2014. júl. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!